Ustawienia

Ulubione 0
Krzyżu Święty
Krzyżu Święty
0,00 / 0,00
Krzyżu Święty

Krzyżu Święty

Stanąć pod krzyżem i patrzeć na Chrystusa, który wziął całe cierpienie na siebie i doświadczył prawdziwie tego trudu człowieczego…

Utwór “Krzyżu Święty” w swojej tradycji znalazł wiele interpretacji oraz aranżacji. Mateusz Banasiuk postanowił znaleźć minimalistyczny skład, który za pomocą środków muzycznych przeniesie słuchacza do czasów Chrystusa i pozwoli mu doświadczyć obrazu przybijanych gwoździ, emocji związanych z przyjmowaniem cierpienia przez Jezusa oraz klimatu Ogrodu Oliwnego i Golgoty.

 

Krzyżu Święty
0,00 / 0,00

O autorach

Marta Tomczuk - wokalistka, m. in. zespołu Jest’m. Kobieta o wyjątkowym, ciepłym brzmieniu wokalu, biorąca udział w licznych projektach z muzyką chrześcijańską i gospel, m.in. w Różańcu śpiewanym dla Modlitwy w Drodze.

Mateusz Wadowski - kontrabasista, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, członek orkiestr Filharmonii Bałtyckiej oraz Sinfonii Juwentus im. Jerzego Semkowa, zaangażowany także w zespół Jest’m. Muzyk o dużej wrażliwości, zaangażowany całym sercem w projekty, których się podejmuje.

Jakub Muras - saksofonista, kameralista, lider zespołu The Whoop Group. Utalentowany muzyk, umiejący wydobywać z saksofonu dźwięki, które nie tylko brzmią ciekawie, ale potrafią przenieść słuchacza w różne miejsca związane z wykonywanymi utworami. Stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, laureat licznych konkursów solowych i kameralnych.

Mateusz Banasiuk - reżyser dźwięku, producent muzyczny, kompozytor, dyrygent, pianista, organista i wokalista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Lider diakonii ds. muzycznych przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie oraz wcześniej Jezuickim Duszpasterstwie Akademickim DĄB, Duszpasterstwie Akademickim św. Anny, u Dominikanów na Służewie i Parafii św. Wacława w Warszawie. Autor kilkudziesięciu opracowań wokalno-instrumentalnych pieśni liturgicznych, kompozytor i producent muzyczny projektów dla Modlitwy w Drodze, m.in. Różańca śpiewanego w 4 aranżacjach, pieśni Chwalcie łąki umajone, Zawitaj królowo różańca świętego, Na Boże Ciało.

Słowa

Śpiewnik siedlecki 1985

Muzyka

Marta Tomczuk (wokal)
Mateusz Wadowski (kontrabas)
Jakub Muras (saksofon sopranowy)
Mateusz Banasiuk (aranżacja, nagranie, mix, produkcja muzyczna)
Patent Studio

Produkcja

Aranżacja, nagranie, mix, produkcja muzyczna | Mateusz Banasiuk - Sound Engineer
DB Entertainment (światło, produkcja wideo) dla Modlitwy w drodze
Montaż oraz kolor | Kamil Grzegorczuk | DB Entertainment
dla Modlitwy w Drodze 2021
Dźwięk nagrano w Patent Studio w Warszawie.
Klip wideo nagrano w Dolnym Kościele u Dominikanów na Służewie w Warszawie. Ten klip powstał dzięki życzliwości wielu osób, a w szczególności podziękowania dla: Ojca Proboszcza Kościoła św. Dominika - o. Krzysztofa Michałowskiego OP oraz Właściciela Patent Studio - Dominika Łuniewskiego