09
12.2021
św. Juan Diego Mt 11,11–15 
0,00 / 0,00

Co nowego?

Jakie akcje planujemy? Jakie zmiany zaszły na stronie www? W tej sekcji wrzucamy aktualne informacje na temat nowych działań Modlitwy w drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wcześniej, zapisz się na newslettera. Formularz znajduje się poniżej.

Zabierz, Panie, i przyjmij (Pieśń na Rok Ignacjański)
Nowość
Zabierz, Panie, i przyjmij (Pieśń na Rok Ignacjański)

Zaprzyjaźnieni muzycy nagrali pieśń na podstawie modlitwy św. Ignacego Loyoli "Zabierz, Panie, i przyjmij". Pieśń stanowi modlitewne uświadomienie sobie i przyjęcie miłości Boga, który dla mojego dobra działa w całej rzeczywistości. Jednocześnie wyraża odpowiedź na tę miłość, czyli pragnienie zaangażowania się w misję Boga pracującego w świecie dla dobra innych. Piosenka ta została napisana przez Dominika Dubiela SJ podczas rekolekcji ignacjańskich w Loyoli, w 500 rocznicę początków nawrócenia św. Ignacego...

Pamiętaj Panie o moich zmarłych
Nowość
Pamiętaj Panie o moich zmarłych

Śmierć przychodzi zazwyczaj niespodziewanie i zawsze za wcześnie. Jest z nami cały czas. Towarzyszy nam, czy tego chcemy czy nie... Cmentarze to zadziwiające miejsca. Tam chowamy naszych zmarłych, ale z czasem to one stają się dla nas miejscem życia, wspomnień. Oswajamy je. Coraz bardziej w nie wrastamy. „Groby moich przyjaciół rozsiane po świecie… groby kobiet i dzieci… Pamiętaj o nich, Panie, w swoim miłosierdziu i w swojej sprawiedliwości”. Zapraszamy do medytacji prowadzonej na temat śmierci.

Patroni listopada
Nowość
Patroni listopada

Modlitwa w drodze codziennie prezentuje „Patrona dnia”, którego postać jest wpisana do katolickiego kalendarza liturgicznego.

Patroni października
Nowość
Patroni października

Zapraszamy do zapoznania się ze świętymi października.

Rekolekcje z o. Pio
Nowość
Rekolekcje z o. Pio

Dzięki ojcom Kapucynom mogliśmy wykorzystać niepublikowane w Polsce listy o. Pio do córki duchowej Raffaeliny Cerase. Na ich podstawie stworzyliśmy rekolekcje. Tytuł wziął się z homilii papieża Jana Pawła II, który próbując opisać życie o. Pio, mówił, że był to człowiek, który proponował świętość tym, którzy do niego przychodzili. My też proponujemy Wam świętość: wspólnie z ojcem Pio zapraszamy na 12 odcinków rekolekcji.