06
12.2022
św. Mikołaj Mt 18,12–14 
0,00 / 0,00

Co nowego?

Jakie akcje planujemy? Jakie zmiany zaszły na stronie www? W tej sekcji wrzucamy aktualne informacje na temat nowych działań Modlitwy w drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wcześniej, zapisz się na newslettera. Formularz znajduje się poniżej.

Posłuchaj uważnie. Głębszy poziom popkultury
01.12.2022
Posłuchaj uważnie. Głębszy poziom popkultury
Adwentowy kącik dla dzieci
28.11.2022
Adwentowy kącik dla dzieci

Kilka lat temu Maja Moller przygotowała dla nas rekolekcje przeznaczone dla dzieci i ich opiekunów. Rekolekcje trwają codziennie od 17 do 24 grudnia. Rozważania interaktywne kierujemy głównie do dzieci do 10 lat. Do każdego odcinka załączyliśmy projekt biblijnej postaci i elementów mapy w pliku PDF. Możecie je wydrukować (polecamy sztywny papier!), wyciąć i pokolorować, a następnie umieścić na specjalnej mapie, która znajduje się w pliku z 17 grudnia. 

Niespodziewane Wcielenie, czyli refleksje z adwentowej poczekalni
27.11.2022
Niespodziewane Wcielenie, czyli refleksje z adwentowej poczekalni

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie – to wiemy. Już się do tego przyzwyczailiśmy. Może właśnie dlatego warto zrobić coś innego, wprowadzić małą zmianę. Ona zawsze pomaga w przyjrzeniu się sobie i życiu w nowy, "świeższy" sposób. Przez „adwentową poczekalnię” przeprowadzi nas o. Wojciech Ziółek SJ, inicjator Modlitwy w drodze sprzed 12 laty ;)

Pamiętaj Panie o moich zmarłych
02.11.2022
Pamiętaj Panie o moich zmarłych

Śmierć przychodzi zazwyczaj niespodziewanie i zawsze za wcześnie. Jest z nami cały czas. Towarzyszy nam, czy tego chcemy czy nie... Cmentarze to zadziwiające miejsca. Tam chowamy naszych zmarłych, ale z czasem to one stają się dla nas miejscem życia, wspomnień. Oswajamy je. Coraz bardziej w nie wrastamy. „Groby moich przyjaciół rozsiane po świecie… groby kobiet i dzieci… Pamiętaj o nich, Panie, w swoim miłosierdziu i w swojej sprawiedliwości”. Zapraszamy do medytacji prowadzonej na temat śmierci.

6 świętych kobiet
01.11.2022
6 świętych kobiet

Kłopoty rodzinne, bieda i przedwczesne śmierci dzieci. Rozpustny, czasami brutalny mąż czy synowie. Niemoralne interesy i pozostawione długi. Troska o życie i zdrowie najbliższych. Podzielona rodzina, kłopoty z teściami, czy dzieci nieszanujące rodziców. Pytania o to, kto jest ważniejszy, matka czy dziecko, kiedy lekarze i inni „przyjaciele” doradzają „usunięcie ciąży”…
To są pytania, z którymi wiele córek, matek, żon oraz babć musiało i musi się zmierzyć. Nie inaczej jest w przypadku świętych. Im też nie zostało nic zaoszczędzone. Jak to przeżywały? Jak radziły sobie z tymi problemami? Czym to zaowocowało w ich życiu?