Ustawienia

Ulubione 0
17
07.2024
Św. Aleksy Mt 11,25–27
0,00 / 0,00

Co nowego?

Jakie akcje planujemy? Jakie zmiany zaszły na stronie www? W tej sekcji wrzucamy aktualne informacje na temat nowych działań Modlitwy w drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wcześniej, zapisz się na newslettera. Formularz znajduje się poniżej.

Medytacje dla przebodźcowanych
02.07.2024
Medytacje dla przebodźcowanych

„Bóg wie, z czego jesteśmy i bierze to pod uwagę. Gdy mamy przemęczony, przeciążony mózg, nie wymaga od nas wzniosłych refleksji i głębokich duchowych przeżyć. On chce spotkać się z nami, ale zawsze w tym, co jest - w autentyzmie naszego życia. W trzech medytacjach z tej serii, będzie więc chodziło przede wszystkim o to, by powierzyć się Bogu z tym, czego doświadczamy i przyjąć Jego troskę o nas”.
Gorąco zachęcamy do posłuchania medytacji, które napisał i nagrał dla nas Przemysław Gwadera SJ.

Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych
Nowość 01.07.2024
Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych

Na nasze zaproszenie Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk i Mateusz Frankiewicz wspólnie stworzyli wyjątkowe pięcioodcinkowe słuchowisko biblijne. Autorka opowiadań twórczo rozwija opowieści biblijne, nawiązujące do tematu Eucharystii, wprowadzając elementy edukacyjne i humorystyczne. Projekt twórczo odpowiada na wyzwania, przed którymi stoi wielu rodziców i katechetów. 

A jeśli Ty Go spotkasz...?
30.06.2024
A jeśli Ty Go spotkasz...?

Przychodzili do Jezusa w nocy, z dala od wścibskich oczu postronnych. Przyprowadzano ich, pochwyconych co dopiero na grzechu. Jezus spotykał się z nimi tam, gdzie żyli, w szarej, skwarnej codzienności czy na łożu boleści, w chorobie, kalectwie czy ślepocie. Płakał z tymi, którzy opłakiwali najbliższych. Ewangelista Jan ukazuje wiele spotkań Jezusa z ludźmi, które zmieniły ich życie.
Rozważania przygotował o. Paweł Kosiński SJ we współpracy z Biblią AudioCzytaj dalej...

Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa
19.05.2024
Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa

Litania do Serca Jezusa została przygotowana przez zaprzyjaźnionych muzyków, którzy stworzyli dla naszych słuchaczy niejeden piękny utwór: Kasię Pietrzko, Macieja Wesołowskiego, Dominika Dubiela SJ, Wiktora Lorensa, Wojciecha Morańskiego SJ i Mariusza Kramarza. Nagrania dokonano w studiu Akademii Muzycznej w Krakowie. 
Czytaj dalej...

Gorejące ognisko miłości
18.05.2024
Gorejące ognisko miłości

Refleksje nad wezwaniami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowane przez o. Roberta Więcka SJ Czytaj dalej...