23
01.2022
III niedziela zwykła Łk 1,1–4. 4,14–21
0,00 / 0,00

Co nowego?

Jakie akcje planujemy? Jakie zmiany zaszły na stronie www? W tej sekcji wrzucamy aktualne informacje na temat nowych działań Modlitwy w drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wcześniej, zapisz się na newslettera. Formularz znajduje się poniżej.

Nowa funkcja w aplikacji
Nowość 05.01.2022
Nowa funkcja w aplikacji

Po kliknięciu w kalendarz na napis "Święty dnia", zostajemy przeniesieni do podstrony konkretnego patrona dnia.

Patroni grudnia
Nowość
Patroni grudnia

Sylwetki świętych i błogosławionych patronów poszczególnych dni grudnia. Autorem tekstu i nagrania jest o. Paweł Kosiński SJ.

Zabierz, Panie, i przyjmij (Pieśń na Rok Ignacjański)
Nowość
Zabierz, Panie, i przyjmij (Pieśń na Rok Ignacjański)

Zaprzyjaźnieni muzycy nagrali pieśń na podstawie modlitwy św. Ignacego Loyoli "Zabierz, Panie, i przyjmij". Pieśń stanowi modlitewne uświadomienie sobie i przyjęcie miłości Boga, który dla mojego dobra działa w całej rzeczywistości. Jednocześnie wyraża odpowiedź na tę miłość, czyli pragnienie zaangażowania się w misję Boga pracującego w świecie dla dobra innych. Piosenka ta została napisana przez Dominika Dubiela SJ podczas rekolekcji ignacjańskich w Loyoli, w 500 rocznicę początków nawrócenia św. Ignacego...

Pamiętaj Panie o moich zmarłych
Nowość
Pamiętaj Panie o moich zmarłych

Śmierć przychodzi zazwyczaj niespodziewanie i zawsze za wcześnie. Jest z nami cały czas. Towarzyszy nam, czy tego chcemy czy nie... Cmentarze to zadziwiające miejsca. Tam chowamy naszych zmarłych, ale z czasem to one stają się dla nas miejscem życia, wspomnień. Oswajamy je. Coraz bardziej w nie wrastamy. „Groby moich przyjaciół rozsiane po świecie… groby kobiet i dzieci… Pamiętaj o nich, Panie, w swoim miłosierdziu i w swojej sprawiedliwości”. Zapraszamy do medytacji prowadzonej na temat śmierci.

Patroni listopada
Nowość
Patroni listopada

Modlitwa w drodze codziennie prezentuje „Patrona dnia”, którego postać jest wpisana do katolickiego kalendarza liturgicznego.