W dzisiejszych słowach Ewangelii Jezus przypomina, co jest najważniejsze w Prawie Bożym. Wsłuchując się w Jego Słowo, pozwól Bogu działać w twoim sercu.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Mateusza
Mt 23,23–26
Jezus przemówił tymi słowami: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta”.

Wielokrotnie Jezus podkreślał istotę wnętrza człowieka. To z niego wypływa to, co później staje się widoczne i słyszalne dla ludzi wokół ciebie. Popatrz na wnętrze kielicha jak na swoje intencje, które mogą niejednokrotnie być mieszanką miłości oraz zła. Czy prosisz Boga, by wspólnie z tobą pracował nad nimi, by było w nich więcej dobra?

Zewnętrze kielicha jest widoczne z daleka. Dlatego człowiekowi może tak bardzo zależeć, by było ono czyste. Jezus w mocnych słowach domaga się, by to, co na wierzchu, zostawić na koniec. A co dla ciebie jest ważniejsze: słowa, jakich użyjesz na modlitwie, czy pragnienie spotkania Pana? Wybierając się do kościoła, dbasz bardziej o wyprasowane ubranie czy o serce wolne od kłótni, zazdrości, krytyki?

Bóg zesłał na świat swojego Syna, by nauczył nas prawdziwie kochać. Czy chcesz brać z Niego przykład? Wsłuchując się znowu w słowa Ewangelii, spróbuj dostrzec Jezusa rozpaczliwie wołającego o większą miłość, przenikającą twoją codzienność.

Opowiedz Bogu o dzisiejszej modlitwie i o swoich pragnieniach, jakie poczułeś w trakcie spotkania z Nim.