Matka, która pod krzyżem stała
Matka, która pod krzyżem stała
0,00 / 0,00
Matka, która pod krzyżem stała

Matka, która pod krzyżem stała

Obserwacja matki, która przeżywa każdą sytuację związaną ze swoim dzieckiem nasuwa parę myśli. Po pierwsze, więź jest tak niewyobrażalnie silna, że nie pozwala jej się zdystansować. Po drugie, matka widzi odbicie siebie w dziecku, więc próbuje ustrzec je przed katastrofą. Ten obraz Maryi pokazuje nam jej ludzkie oblicze i fakt,że jako człowiek miała takie same trudy jakie często i my przeżywamy. Dzięki temu mamy sojusznika, który po prostu nas rozumie i współodczuwa.
Często myślimy ,że nie ma już dla nas szansy i przegraliśmy naszą życiową bitwę. 
Nic bardziej mylnego. Maryja mimo bólu trwała do końca w przekonaniu,że Jezus jest w stanie zwyciężyć każdy smutek i przekuć go w zwycięstwo. To jest również plan dla każdego z nas. Wystarczy tylko ufać. 
Posłuchajcie naszej interpretacji tej historii, która się wydarzyła naprawdę, a my umieściliśmy ją w słowach i muzyce pieśni “Matka, która pod krzyżem stała”.

 

Matka, która pod krzyżem stała
0,00 / 0,00

CHRZEŚCIJAŃSKA TRANSFORMACJA

W zabieganym świecie czasami trudno o przystanięcie na chwilę i zastanowienie się dokąd biegniemy. Żyjemy projektami, które pochłaniają nasze życia, stanowią postawę naszych wyobrażeń oraz oczekiwań stawianym naszym współpracownikom, rodzinom, czy partnerom.
Jednakże bycie chrześcijaninem, to bycie z Chrystusem.  Od samego początku to przywilej bycia ochrzczonym, byciem jednym z członków Najświętszego Ciała Chrystusa. A historia zbawienia nie jest projektem.

Bóg zesłał swojego Syna aby zmienić porządek tego świata. Dokonał transformacji polegającej na odwróceniu procesu składania ofiary. Tak jak na początku składano ofiary Bogu, tak teraz - dzięki Chrystusowi - to Bóg stał się ofiarą, którą składa w naszych sercach. Dzięki zmartwychwstaniu jesteśmy świadkami tego, jak Bóg potrafi obrócić sytuację o 180 stopni i dać przykład każdemu człowiekowi, że przemiana z Nim jest możliwa.

Oddajemy Wam 3 znane pieśni na Wielki Post, które są naszą interpretacją Bożej transformacji. Nie skupiamy się w nich na przeżywaniu smutku, lęku przed ciemną doliną, lecz jesteśmy uczestnikami przemiany. Usłyszycie w tych aranżacjach wiele elementów, które na co dzień nie są w nich zawarte. Mamy nadzieję, że Bóg będzie działał zarówno w waszych sercach, jak i w waszych myślach, prowadząc Was z pomocą narzędzi słowno-muzycznych. Miejcie dobry czas! 
Mateusz Banasiuk i Marta Dywicka

Wykonanie

Marta Dywicka (wokal)
Mateusz Banasiuk (piano)

Muzyka

Mariusz Stosio

Tekst

Agnieszka Porczek Gajewska

Aranżacja, nagranie, mix, produkcja muzyczna:

Mateusz Banasiuk

Produkcja wideo

Michał Przybysz

Nagranie zarejestrowano w studiu wokalnym: Voice Progress