Dziś Jezus wysyła uczniów na ewangelizację do różnych miejscowości. Spróbuj wyobrazić sobie, że jesteś wśród nich i wsłuchujesz się uważnie w polecenia Mistrza. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 10,1–12 
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”.

Jezus przedstawia receptę na ewangelizację. Przepis jest prosty: apostołowie mają uzdrawiać chorych i głosić królestwo Boże. W pierwszej kolejności Jezus zaprasza, by zasiąść do stołu, czyli znaleźć czas dla drugiego człowieka, porozmawiać, wysłuchać. Jezus stawia na osobistą relację z tymi, do których posyła. Przyjrzyj się relacjom z ludźmi, z którymi spędzasz czas w domu, w pracy czy na uczelni. Co robisz, by o nie dbać? 

Jako kolejne etapy ewangelizacji Jezus wymienia uzdrawianie chorych i ogłaszanie nadejścia królestwa Bożego. Słowa Jezusa nie straciły na aktualności, co oznacza, że ty też jesteś zaproszony, by uzdrawiać chorych. Pomyśl, zapytaj Jezusa, z jakich chorób teraz chce uzdrawiać ciebie? Jak możesz być Jego narzędziem, by dawać uzdrowienie innym? 

Jezus już na wstępie zaznacza, że nie wszyscy przyjmą uczniów. Każdy człowiek sam decyduje, czy uwierzy w Ewangelię. Ten fakt nie jest jednak dla Jezusa przeszkodą w posyłaniu uczniów. Słuchając po raz kolejny tekstu Ewangelii, spróbuj sobie przypomnieć sytuację z twojego życia, gdy zostałeś odrzucony ze względu na Dobrą Nowinę. Czego ci brakuje z podejścia Jezusa?

Na koniec modlitwy zwróć się do Jezusa i oddaj Mu to, co jest teraz w twoim sercu. On czeka na ciebie z otwartymi ramionami.