Ustawienia

Ulubione 0
23
07.2024
Święto św. Brygidy, patronki Europy J 15,1-8 
0,00 / 0,00

Sunday, 14 lipca 2024

Okres zwykły, Mk 6,7-13
XV niedziela zwykła

Na początku dzisiejszej modlitwy wyobraź sobie, jak Bóg patrzy na ciebie z miłością i zaufaniem.

Mk 6,7-13 
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. 

Jezus realizował swoją misję, nauczając oraz niosąc ludziom doświadczenie prawdziwej wolności. Do tej misji posłał również swoich apostołów, a dziś posyła wszystkich wierzących. Jakie myśli i uczucia towarzyszą ci, gdy słyszysz to zaproszenie, które Pan kieruje także do ciebie? 

Pan Jezus zachęca uczniów, żeby swoją misję realizowali, mając tylko to, co absolutnie niezbędne: buty, ubranie i laskę, pomagającą w wędrówce. To daje im większą elastyczność i wolność w działaniu. Spróbuj wczuć się w sytuację apostołów.

Misja apostołów przyniosła dobre owoce w życiu wielu osób, do których dotarli. Pomyśl o ludziach, których spotykasz w różnych sytuacjach. Co konkretnie możesz zrobić, żeby mogli doświadczyć w swoim życiu Bożego pokoju i dobroci? 

Na zakończenie porozmawiaj z Jezusem o tym, co wydarzyło się na tej modlitwie. Możesz opowiedzieć o swoich pragnieniach, wątpliwościach, planach lub po prostu trwać w Jego czułej obecności.


Chwała Ojcu…