Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Sunday, 21 maja 2023

Okres wielkanocny, Mt 28,16-20
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wyobraź sobie grupę przyjaciół, z którą wchodzisz na jedną z gór w Tatrach. Zobacz krajobraz dookoła, poczuj zapach lasu i kwiatów. To szczyt, który dobrze znasz. Na nim czeka na was przyjaciel, którego dawno nie widziałeś.

Mt 28,16-20
Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje paradoksalne. Nie rozumiemy ich i często nie ma w nas na nie zgody. Uczniowie po śmierci Jezusa musieli czuć się podobnie. Każdy mocno przeżywał w sercu różne uczucia. Jezus wie o tym i dlatego zaprasza uczniów do Galilei – miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. To powrót do doświadczenia wybrania. Pomyśl, jakie doświadczenie mogłoby być twoją Galileą?

Uczniowie ujrzeli Jezusa, a jednak niektórzy wątpili. Wiara jest drogą ufnego powierzenia się Bogu Ojcu. Jednak nie omijają nas też momenty zwątpienia i niewiary. Może to być czas próby lub oczyszczenia. Potrzebujemy wtedy drugiego człowieka, aby szedł z nami tą drogą. Kto jest dla ciebie pomocą w chwilach zwątpienia?

Chrześcijaństwo jest wiarą w obietnice. Nie są to skostniałe i zakurzone zdania. To marzenia Boga o nas. Dziś Jezus daje niesamowitą obietnicę. Zapewnia, że każdego dnia jest z nami. Jego obecność jest życiodajną siłą. Jest skałą, na której możesz oprzeć swoje życie. Na jakiej obietnicy Jezusa możesz dziś się oprzeć?

Popatrz wdzięcznym sercem na Jezusa Zmartwychwstałego. On pragnie dawać ci odwagę, moc i miłość, abyś szedł i głosił Dobrą Nowinę o dobroci Boga.

Chwała Ojcu…