Ustawienia

Ulubione 0
Proście o pokój (rozważanie)
Proście o pokój - rozważanie
0,00 / 0,00
Proście o pokój - rozważanie

Proście o pokój (rozważanie)

Nasz świat jest poraniony niesprawiedliwością, przemocą, wojnami, żądzą władzy. Tak wiele osób cierpi, jest pozbawionych środków do życia i obdzieranych z nadziei. Szczególnie dziś, 17 października papież Franciszek zachęca nas do modlitwy w intencji pokoju. W odpowiedzi na to wezwanie jako redakcja przygotowaliśmy specjalną modlitwę. Jej rdzeniem jest piosenka "Proście o pokój" skomponowana przez Dominika Dubiela SJ we współpracy z Mateuszem Frankiewiczem, Anną Weber i Kasią Bogusz.

Proście o pokój - rozważanie
0,00 / 0,00

Pomyśl o tym co aktualnie przeżywasz ty, twoje otoczenie, czym obecnie żyje świat. Spróbuj przez chwilę popatrzeć na to wszystko z Bożej perspektywy. 

Jedynie w Bogu spokój znajduje ma dusza,
od Niego przychodzi moje zbawienie.
Tylko On jest opoką i zbawieniem moim,
On moją twierdzą, więc się nie zachwieję.
(Psalm 62,2-3)

Proście o pokój dla Jeruzalem:
Niech żyją w pokoju, którzy cię miłują.
(Psalm 122,6)

Nasz świat jest poraniony niesprawiedliwością, przemocą, wyzyskiem, żądzą władzy. Tak wiele osób cierpi, jest pozbawionych środków do życia i obdzieranych z nadziei. Nawet jeśli my sami żyjemy w poczuciu bezpieczeństwa, trudno nam przechodzić obok tego obojętnie. Pomyśl chwilę o tych, którzy cierpią. To wszystko co czujesz, nawet jeśli jest trudne, może stać się teraz twoją modlitwą. 

Nasze najbliższe otoczenie, nasza codzienność, również nie jest wolna od cierpienia i zranień. Najbliższe osoby czasem zawodzą nasze oczekiwania, spotykamy się z niesprawiedliwością w pracy lub społeczeństwie. Również my sami nie zawsze potrafimy kochać tak jak byśmy chcieli.  Powierz Bogu  relacje, w których potrzebujesz więcej życzliwości, troski, miłości.

To pragnienie miłości sprawia, że boli nas cierpienie innych, oburza nas niesprawiedliwość, że tęsknimy za głębokimi, bliskimi relacjami. To pragnienie jest w nas dogłębnie wpisane; pokazuje nam kim naprawdę jesteśmy. To święta przestrzeń Bożej obecności w nas, mieszkanie dobra, piękna i pokoju. Zatrzymaj się chwilę w tej przestrzeni. 

Porozmawiaj z Bogiem, który jest źródłem pokoju w tobie. Otwórz się na Jego inspiracje: w jaki sposób możesz ten pokój przekazywać światu.


Chwała Ojcu…

słowa: Ps 122,6; Ps 62,2-3
muzyka: Dominik Dubiel, Mateusz Frankiewicz, Anna Weber
aranżacja: Mateusz Frankiewicz
produkcja muzyczna: Mateusz Frankiewicz
śpiew: Katarzyna Bogusz, Anna Weber
instrumenty klawiszowe: Anna Weber, Mateusz Frankiewicz
mandola: Kuba Wołek
altówka i kontrabas: Mateusz Frankiewicz
perkusja: Michał Pamuła

rozważanie:
tekst:
Redakcja Modlitwy w drodze
lektor: Katarzyna Ornatkiewicz
montaż, nagranie: Paweł Nawrocki (Studio Inigo)