opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Modlitwy i rekolekcje

Jakie akcje planujemy? Jakie zmiany zaszły na stronie www? W tej sekcji wrzucamy aktualne informacje na temat nowych działań Modlitwy w drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wcześniej, zapisz się na newslettera. Formularz znajduje się na stronie głównej: Kliknij tutaj...
 

Modlitwy

Rekolekcje

Zakład ze św. Ignacym! | o. Paweł Kosiński SJ, 2019

Miłość 3D, czyli całuj, słuchaj i patrz (Walentynki) | Mateusz Odachowski SJ

Dla dzieci | Maja Moller i Marta Mital (3) 

Ignacjańska droga uważności | o. Paweł Kosiński SJ (2)

Pamiętaj Panie o moich zmarłych | o. Paweł Kosiński SJ, 2018

Rekolekcje Jana Pawła II | Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Rekolekcje o. Pio | Bracia Kapucyni, Łukasz Sośniak SJ, o. Jacek Poznański SJ

 

Rekolekcje wielkopostne

Poczuj Post przez zmysły | o. Paweł Kosiński SJ, 2019!

Wielkie Miłosierdzie | Siostry ze Zgrom. Matki Bożej Miłosierdzia, 2016

 

Rekolekcje adwentowe

Przewodnicy Adwentu | o. Paweł Kosiński SJ, 2018

Adwent w drodze | ks. Damian Bolka, 2017

Statki pełne Bożych obietnic | ks. Krzysztof Porosło, 2016

 

Rekolekcje wielkanocne

On żyje! Opowieści wielkanocne | o. Paweł Kosiński SJ, 2018

 Akcje, filmy, newsy


Nowi Ambasadorzy MWD

Rodzina Lewandowskich podróżuje kamperem po Polsce i dzieli się swoim doświadczeniem Boga. Zgłosili się do nas jako słuchacze Modlitwy w drodze, proponując bycie ambasadorami MWD. Zaglądają do polskich parafii, prowadzą modlitwę o uzdrowienie i muzykują. A może już ich spotkaliście?

Rekolekcje wakacyjne: A jeśli Ty go spotkasz?

Przychodzili do Jezusa w nocy, z dala od wścibskich oczu postronnych. Przyprowadzano ich, pochwyconych co dopiero na grzechu. Jezus spotykał się z nimi tam, gdzie żyli - w szarej, skwarnej codzienności czy na łożu boleści, w chorobie, kalectwie czy ślepocie. Płakał z tymi, którzy opłakiwali najbliższych. Ewangelista Jan ukazuje wiele spotkań Jezusa z ludźmi, które zmieniły ich życie! A jeśli Ty Go spotkasz... to?
Materiał został przygotowany przez o. Pawła Kosińskiego SJ. Fragmenty Ewangelii pochodzą z Biblii Audio.

Nowa propozycja MWD: „Szkoła modlitwy”

Przygotowaliśmy nową serię, w której dowiesz się m.in. o ważności miejsca i czasu oraz postawy ciała podczas modlitwy, jak radzić sobie z rozproszeniami, czym jest medytacja ignacjańska i na czym polega życie pojednane. Przechodzę do Szkoły modlitwy!

Pomóż nam wypełniając Ankietę Słuchaczy Modlitwy w drodze 2019!

Posimy o wypełnienie krótkiej ankiety (o. Paweł twierdzi, że zajmie Wam 2 minuty - możecie to przetestować ;). Dzięki niej dowiemy się czegoś o naszej grupie docelowej, czyli o Was drodzy Użytkownicy. Jeśli będziemy wiedzieli jakie są Wasze opinie i potrzeby, będziemy mogli odpowiednio rozwijać dzieło. klik, klik!

o. Vitaliy Osmolovskyy SJ (iMolytva) w wywiadzie dla deon.pl

"Już od jakiegoś czasu było pragnienie, żeby zrobić projekt iMolytva (odpowiednik Pray as You go), żeby dać ludziom możliwość na nowo odkrywać Jezusa, Ewangelię oraz jezuicką duchowość. Czyli jeszcze jeden nowy sposob i możliwość dotarcia do ludzi przez świat internetu..." Czytaj dalej!

MWD dołącza do Spotify!

"Szukasz refleksyjnego podcastu na platformie Spotify? Modlitwa w drodze właśnie dołączyła do grona podcasterów serwisu. W efekcie możesz słuchać komentarzy do codziennej Ewangelii z muzyką w tle za pośrednictwem Spotify..." Więcej

Nowi artyści dla MWD!

Od niedawna w rozważaniach możecie usłyszeć Play&Pray, Pinokio Brothers oraz Gabrielę Gąsior i Holy Noiz. Poza tym, uzupełniliśmy naszą dyskografię Mocnych w Duchu o kilka najnowszych albumów. Jesteśmy fanami całej piątki. Listę wszystkich muzyków, którzy z nami wspłpracują znajdziecie w sekcji muzyka i współpraca

Nowe rozważania różańcowe od WŻCh!

Wielokrotnie prosiliście nas o nowy komentarz do modlitwy różańcowej. Dzięki pomocy Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z Krakowa publikujemy różaniec w nowej odsłonie z muzyką Mateusza Banasiuka. Wchodzę!

Gazeta Olsztyńska przygotowała listę aplikacji przydatnych katolikom

"Modlić się można wszędzie — z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji Modlitwa w Drodze. Korzystając z niej, codziennie mamy możliwość zapoznać się z rozważaniem modlitewnym, dla którego punkt wyjścia stanowi fragment Ewangelii. Pomysłodawcy nie zapomnieli także o muzyce. Jej dźwięki mają nam pomóc lepiej skupić się na modlitwie. Użytkownicy chwalą aplikację m.in. za profesjonalnych lektorów..." Czytaj

Ekstremalna Droga Krzyżowa!

Wyjdź w noc. W ciszę. Słuchaj Boga. Rozważ kolejne stacje na drodze życia.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji EDK. Kryptonim: Kościół XXI wieku. Jako, że od kilku lat współpracujemy z ekipą Wiosny przy powstawaniu rozważań audio, tegoroczne rozważania EDK zostały nagrane w Studiu Inigo przy naszym wsparciu, a zostały napisane przez ks. Jacka Stryczka oraz uczestników. Zapraszamy do rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Posłuchaj rozważań | klik na stronę EDK


 

 

W ramach zadania Zdrapki Wielkopostnej jezuici mówią o Modlitwie w drodze

O tym czym jest Modlitwa w drodze i dlaczego warto z niej korzystać opowiadają jezuici, Wojciech Leśniak SJ i Mateusz Duszyński SJ, których rozważania mogliście usłyszeć w aplikacji. 

Mateusz Banasiuk, kompozytor Śpiewanego różańca w wywiadzie dla deon.pl

"Wydaje mi się, że przede wszystkim to, że można wejść w stan medytacji i kontemplacji w bardzo muzyczny sposób, który nie jest nawiązaniem do hinduistycznych sposobów medytacji, a który jest ściśle związany z katolicyzmem. Jeszcze do niedawna, bardzo brakowało mi na polskim rynku muzycznym konkretnych propozycji tradycyjnej modlitwy, która nie jest odmianą muzyki uwielbieniowej, koncertowej, lecz takiej, która zawiera w sobie ten element tradycyjności. Oczywiście, to się ciągle zmienia..." Czytaj dalej!

 

Paweł Kostowski, czyli twórca teledysku do śpiewanego różańca MWD w wywiadzie dla deon.pl

"Chwała Boża wypełnia cały świat, więc widzimy miejsca uniwersalne. Starałem się nie pokazywać charakterystycznych budynków. Dlatego w Jerozolimie widzimy anonimowe domki, a nie wzgórze świątynne. Wyraźnie rozpoznawalne są tylko kościoły: Bazylika Mariacka w Krakowie, Jasna Góra i kościół św. Augustyna w Warszawie..." Więcej

Zdrapka wielkopostna!

"To jest to zaproszenie, aby każdego dnia obserwować swoje wewnętrzne poruszenia. Czyli na przykład: zapał, radość, bliskość, wdzięczność, trudność, zniechęcenie itd. i zapisywać to, czego doświadczam każdego dnia. To jest takie bardzo ignacjańskie, że jest jakieś ćwiczenie, coś robię i nie tylko jest ważne, to co robię, ale tak naprawdę nawet ważniejsze jest to, co się we mnie dzieje i co to pokazuje o mnie. I do tego zaprasza w tym roku także Zdrapka Wielkopostna" (o. ZbigniewLeczkowski SJ). Polecamy gorąco. Sprawdź to!


 

Damian Kwiek z Chip.pl w Press poleca ulubione apki - zgadnijcie kto znalazł się w zestawieniu? 

"Nowoczesna i intuicyjnie zaprojektowana aplikacja umożliwia odsłuchiwanie lub odczytywanie modlitw przypisanych do konkretnych dni oraz różnych rodzajów rozmów z Bogiem, jak różaniec, koronka czy Apel Jasnogórski..." Czytaj dalej!

Poczuj Post przez zmysły, poważnie!

Gdyby ktoś nam powiedział, że mamy połączyć post ze zmysłami, to przyjdzie nam raczej do głowy próba ich ograniczenia: nie patrz, nie dotykaj, nie jedz nic smakowitego, ograniczaj radość i rozrywkę a szukaj tego, co sprawia przykrość i ból. A tymczasem nasze zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak i powonienie to niekoniecznie niebezpieczeństwo do wyeliminowania, albo przynajmniej do poskromienia, tylko... 
Zapraszamy do Rekolekcji wielkopostnych 2019 Poczuj Post przez zmysły. Ruszamy w Środę Popielcową!


 

eKAI zachęca do Zakładu ze św. Ignacym

"Wspólna modlitwa, rozważania i zadania kształtujące postawy chrześcijańskie – tak zapowiada się Wielki Post przeżywany przez internautów – czytelników najpopularniejszych w Polsce katolickich serwisów internetowych. Spośród wielu dostępnych w sieci inicjatyw każdy znajdzie coś dla siebie..." Czytaj więcej!


Załóż się ze św. Ignacym, że przez 30 dni zmieni się Twoje życie.

Św. Ignacy założył się z prostytutką, że w ciągu 30. dni zmieni jej życie. Jego metoda była skuteczna, choć nic nie przychodzi bez wysiłku. Zapraszamy do 30 dniowego eksperymentu!


 

Deon zaprasza na Walentynki z MWD

Bez względu na to, czy jesteś w związku, czy pozostajesz mniej lub bardziej szczęśliwym singlem, w tych rekolekcjach na pewno znajdziesz coś dla siebie... Więcej!


Rekolekcje oparte na Pieśni nad Pieśniami: Miłość 3D, czyli całuj, słuchaj patrz

Mateusz Odachowski SJ, młody jezuita napisał i przeczytał dla nas rekolekcje walentynkowe przeznaczone dla singli i dla zakochanych (i dla zakochanych singli też!). Materiał był inspirowany księgą Pieśni nad Pieśniami. Zainteresowanie Mateusza tą księgą biblijną sięga czasów młodzieńczego zakochania ("kiedy to mając dziewczynę, a później nawet narzeczoną, czytałem Pieśń nad Pieśniami i znajdowałem tam sporo inspiracji, żeby tę moją drugą połówkę jeszcze bardziej kochać"), ale w czasie odkrycia powołania zakonnego, zaczął odnosić księgę Pieśni również do Boga ("Już jako jezuita, czytając Pieśń, pomyślałem sobie: skoro ja tak szalałem z miłości do mojej dziewczyny, to jak bardzo musi mnie kochać Bóg? Czy nie szaleje za mną z miłości sto razy bardziej niż ja za moją dziewczyną?"). Posłuchaj!

 


Wesprzyj MWD przekazując nam 1%

Pociągnięci Ćwiczeniami duchownymi św. Ignacego z Loyoli nie zawahamy się używać nowoczesnych technologii komunikacyjnych, aby z ich pomocą budzić i rozwijać w ludziach życie modlitwy oparte na Biblii. Za pomocą słowa mówionego i dobrej muzyki. Prosimy cię o wsprcie 1% naszego dzieła, abyśmy mogli je rozwijać i dotrzeć do tych, którzy jeszcze nie słyszeli. Dziękujemy! KRS 0000521980, "Darowizna na MWD"


 


2 sezon Ignacjańskiej drogi uważności

"Bardzo praktycznym ćwiczeniem uważności jest zwrócenie uwagi na to z jakim nastawieniem i treściami zasypiam. Jeśli świadomie przeżywam ostatnie chwile dnia, będę bardziej intensywnie przeżywał każdą godzinę jutra..." To już druga seria audioserialu o. Pawła Kosińskiego SJ. Polecamy z serca! Chcę posłuchać!


 


Przewodnicy Adwentu - kim są? Dlaczego to ich wybrał Bóg?

Kto z nas nie chciałby spotkać Jezusa, poczuć, jak On przychodzi? Ale jak to przeżyć, jak tego dokonać? To się nie stanie tylko moimi siłami. Bóg sam mnie pouczy i poprowadzi, tak, jak dwa tysiące lat temu. Wtedy wybrał tych, którzy... Posłuchaj rozważań o. Pawła Kosińskiego kliknij!


 


Ignacjański Rachunek Sumienia o. Remigiusza Recława SJ

"Modlitwa życiem to rachunek sumienia. Treści do tej modlitwy czerpiemy więc z naszego życia. Przyglądamy się przy pomocy łaski Bożej swojemu życiu i temu, jak Bóg w nim działa..." Nowy Ignacjański rachunek sumienia przygotował dla nas o. Remigiusz Recław SJ. Posłuchaj!


 


Medytacja prowadzona o śmierci.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych oraz Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. To czas refleksji, wracania pamięcią do przeszłości, wspomnień, czas żałoby. Dla niektóruch z nas to czas wielkiego emocjonalnego cierpienia. W związku z tym przygotwoaliśmy dla Was medytacje prowadzoną pod tytułem "Pamiętaj Panie o moich zmarłych". Możesz wziąć telefon na spacer i słuchając, oswoić różnorakie emocje i zastanowić się nad śmiercią. 
­­

Stacja7 promuje Różaniec śpiewany

Na portalu Modlitwa w drodze opublikowano nowe aranżacje śpiewanego różańca. Każda z części modlitwy ma nieco inne brzmienie Czytaj

 


Różaniec śpiewany MWD, Część chwalebna. Przestrzeń.

Po zmartwychwstaniu Pan Bóg otworzył Niebo dla ludzi tworząc dla nich miejsce oraz przestrzeń do wspólnego trwania w Miłości i Chwale Bożej. Muzyczna aranżacja tajemnic chwalebnych poprzez skład klasycznego kwartetu saksofonowego oraz wokalistyki miała w pewien sposób zobrazować tę przestrzeń, która w żaden sposób nie absorbuje, lecz zaprasza do kontemplacji nad Miłością Bożą (Mateusz Banasiuk). Posłuchaj wszystkich aranżacji
­­

 


Różaniec w stylu jazzowym od MWD! Część światła.

Grupa zaprzyjaźnionych z nami muzyków z Warszawy pod kierownictwem Mateusza Banasiuka nagrała dla nas 4 piękne aranżacje różańca śpiewanego oraz 4 videoklipy. Tym razem Część światła. Kwartet jazzowy to pomysł dosyć nietypowy na modlitwę, jednakże wprowadzający niesamowicie ciekawy, inny klimat. Posłuchaj wszystkich aranżacji
­­

Wiara.pl: wiara w czasach smartphona - jest i o nas

"Ponad 3 mld osób na świecie korzysta miesięcznie z mediów społecznościowych, a 9 na 10 użytkowników czyni to za pomocą smartfonów i tabletów. Technologia wytycza również nowe ścieżki duchowej aktywności. Jak się w nich odnajdujemy?..." Więcej


Dziesiątek za synod!

3.10.2018 rozpoczyna się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Ludzie z całego świata łączą się w modlitwie o Bożą mądrość dla obradujących biskupów. Dołączamy i my! Zapraszamy do dziesiątka różańca w tej intencji. Więcej o synodzie na: deon.pl oraz eKai.pl
­­


Ignacjańska droga uważności wg o. Pawła Kosińskiego SJ

Umiejętność dobrego i świadomego przeżywania każdej chwili życia jest drogą do szczęścia, do pokoju wewnętrznego i do pełni życia. Tę umiejętność dzisiaj często nazywamy ‘uważnością’. Choć brzmi nowocześnie, to jest to zdolność, którą człowiek musiał wypracowywać w każdym pokoleniu. Św. Ignacy Loyola w swoich Ćwiczeniach Duchownych proponuje szczególną szkołę uważności. Możemy się jej nauczyć krok po kroku. Klik!
­­


Proponuję ci świętość - Rekolekcje o. Pio

Dostaliśmy od Braci Kapucynów niepublikowane w Polsce listy o. Pio do córki duchowej Raffaeliny Cerase. Na ich podstawie stworzyliśmy rekolekcje. Tytuł wziął się z homilii papieża Jana Pawła II, który próbując opisać życie o. Pio, mówił, że był to człowiek, który proponował świętość tym, którzy do niego przychodzili. My też proponujemy Wam świętość: wspólnie z ojcem Pio zapraszamy na 12 krótkich odcinków rekolekcji. Każdy z tematów dobraliśmy z punktu widzenia duchowości ignacjańskiej. Klik!
Wybór tekstów, podział i opracowanie rekolekcji: o. Jacek Poznański SJ i Łukasz Sośniak SJ, Lektorzy: Joanna Maria Pruś i Marcin Kobierski 
Montaż: Paweł Nawrocki (Studio Inigo)­­

 

 

Nowe rozważania różańca wg o. Stanisława Biela SJ

Być jak Maryja, to żyć tak jak Jezus: w posłuszeństwie i zaufaniu Bogu Ojcu i w pojednaniu z ludźmi, również oprawcami. Jak tego dokonać? W myśl zasady "kto z kim przystaje, takim się staje" - odmawiając różaniec. Już dziś w aplikacji i na naszej stronie internetowej znajdziesz najnowszy różaniec z rozważaniami o. Stanisława Biela. Dobrej modlitwy! Klik! 

Święci bez lukru. Jak i po co zostać świętym? #wiaralive

Czujesz przerażenie, gdy słyszysz, że Bóg wzywa Cię do świętości? Myślisz sobie: o nie! Będę musiał się godzinami modlić i pokutować... Jeśli tak, to ten #wiaraLIVE jest dla Ciebie ☺️
O świętości opowiedział autor książki "Po tej stronie nieba. Młodzi święci" Szymon Żyśko z portalu deon.pl. Gościliśmy w czytelni Akademia Ignatianum w Krakowie. Z Szymonem rozmawiają Łukasz Sośniak SJ oraz Elwira Ginalska, czyli Modlitwa w drodze. Z zasady wydarzenie odbywa się na żywo na kanale fb deon.pl: klik! Na facebook możesz obejrzeć wersję z komentarzami widzów. Więcej filmów z cyklu #wiaralive znajdziesz tutaj 
 

Badanie słuchaczy MWD 2018

Żeby odkryć czego potrzebują nasi słuchacze, rozwijać Modlitwę w drodze i skuteczniej docierać ze Słowem Bożym do tych, którzy jeszcze nie usłyszeli Dobrej Nowiny, stworzyliśmy ankietę. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Klik-klik!

 

Litania do Serca Pana Jezusa

Związani z Modlitwą w drodze jezuici, zaprzyjaźnieni wokaliści i oryginalna pianistka jazzowa, zaufany reżyser dźwięku o czujnym uchu oraz sprawdzony filmowiec o subtelnym oku przygotowali oryginalną wersję Litani do Najświętszego Serca Pana Jezusa... Czytaj dalej

 


Anioł Pański Modlitwy w drodze

Modlitwa maryjna rozważająca zwiastowanie Maryi przez Archanioła Gabriela, a także wcielenie Jezusa Chrystusa, nazywana jest Aniołem Pańskim. Wielokrotnie pytaliście, czy będzie możliwe... Czytaj dalej


 

 

 


Apel Jasnogórski Modlitwa w drodze

Ponieważ zgłaszaliście chęć posłuchania Apelu za pośrednictwem MWD, poprosiliśmy o pomoc naszego człowieka od muzycznych zadań specjalnych, czyli jezuitę Dominika Dubiela; a on zaprosił zaprzyjaźnionych, szanownych muzyków i wykonali dla nas ten oto Apel Jasnogórski  Zobacz video...

 Rekolekcje przygotowujące do Komunii Świętej!

Sukienka, alba, wierszyki, nauki, kwiaty, przyjęcie, prezenty... Drodzy Rodzice, nie dajmy się zwariować! Proponujemy Wam to co najważniejsze: duchowe przygotowanie dziecka i rodziców do doświadczenia Komunii, czyli zjednoczenia. Bóg mówi do nas przez Słowo Boże i fakty naszego życia. Będziemy się więc dokopywać do tych faktów i do Słowa. On jest bliżej, niż się wydaje.Kliknij tutaj...
Nowa podstrona: Przyjaciele

W związku z częstymi ostatnimi czasy pytaniami dotyczącymi patronatu medialnego MWD w naszym menu pojawiła się nowa podstronaKliknij tutaj... 

Ignacjański Rachunek Sumienia

Uświadom sobie: Bóg jest przy tobie tutaj i teraz. Patrzy na ciebie z miłością. Prowadził cię dzisiaj i troszczył się o ciebie. Proś Go, aby pomógł ci dostrzec to wszystko, co dzisiaj dla ciebie uczynił. Tekst rozważań: o. Stanisław Biel SJ. Kliknij tutaj...On żyje! Opowieści wielkanocne o. Pawła Kosińskiego SJ

Daj się ponieść wyobraźni, wejdź i przeżywaj Wielkanoc razem z Maryją, Marią Magdaleną i innymi uczniami. Pięćdziesiąt mini opowieści, na każdy dzień tego okresu, może być dla ciebie okazją do osobistego przeżycia spotkania ze Zmartwychwstałym. Daj sobie szansę i bądź wytrwały. Kliknij tutaj...Recytowana Koronka do Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy do modlitwy razem z redakcją. Kliknij tutaj...Spowiadałeś się już?

Kolejny odcinek czerwonych ludzików MWD, czyli krótkiej animacji lalkowej. Zdjęcia, montaż: Michał Maciejny, Reżyseria: Elwira Ginalska, Wystąpili: Czerwone ludziki MWD, Rachunek sumienia do spowiedzi, do którego zaprasza film jest tutaj. Muzyka: NHM, soundcloud.com/nicolai-heidlas.

 

 

 

JESTEŚMY NA PATRONITE!

Od niedawna można wspierać dzieło Modlitwy w drodze na popularnym serwisie fundraisingowym Patronite. W ten sposób możesz pomóc nam zwiększyć zasięg ludzi, do których dotrzemy z Dobrą Nowiną online, czyli włączyć się w dzieło Nowej Ewangelizacji.
Przejdź

 


RACHUNEK SUMIENIA PRZYGOTOWUJĄCY DO SPOWIEDZI ONLINE!

Fragmenty starego i nowego testamentu, refleksje i pytania, które pomogą Ci się przygotować do spowiedzi. W tle lekka, stonowana muzyka. Zapraszamy do modlitwy rachunkiem sumienia. Tekst: Maja Moller. Kliknij tutaj...


 

DROGA KRZYŻOWA MWD 2018 JUŻ JEST!

Przygotowaliśmy dla was Drogę Krzyżową z tekstami autorstwa o. Stanisława Biela SJ. Aby ją odsłuchać Kliknij tutaj...


 

WIELKOPOSTNY KĄCIK DLA DZIECI

W każdą niedzielę Wielkiego Postu i podczas Triduum Paschalnego mamy dla Was wyjątkowe rekolekcje, przeznaczone dla dzieci i ich opiekunów. Rozważania przygotowała Maja Moller, autorka bloga "Chrześcijańska Mama". Startujemy 18 lutego. Będziemy poruszać wyobraźnie i mówić do serc tych najmniejszych i tych większych. Posłuchaj...

 

 

MĘŻCZYŹNI ŚW. JÓZEFA NAPISALI WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA MWD

Rozważania które usłyszycie od 14 lutego do 24 marca 2018, zostały napisane przez członków wspólnoty Mężczyźni Św. Józefa. Wejdźmy w post na poważnie! Wyszukaj konkretny dzień w kalendarzu i posłuchajFILM MWD NA ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ 2018

Zostaliśmy jednym z patronów medialnych Zdrapki Wielkopostnej 2018. W tym roku promowaliśmy zadanie przypadające na 25 lutego, czyli "Opowiedz Jezusowi o swojej rodzinie" | Scenariusz i reżyseria: Elwira Ginalska, Zdjęcia i montaż: Michał Maciejny SJ, W roli głównej; korekta: o. Jacek Poznański SJ, W pozostałych rolach: Elwira Ginalska, czerwone ludziki

 

 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018!

Ekstremalna Droga Krzyżowa (40 km) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna. Zapraszamy do posłuchania drogi krzyżowej z komentarzami - świadectwami uczestników Posłuchaj EDK 2018... | Film promo | Czym jest EDK?

 

 

WEBINARIA DLA AUTORÓW TEKSTÓW MWD

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy serię videokonferencji z naszymi piszącymi. Celem jest doskonalenie warsztatu i wzajemna komunikacja na temat współpracy. MWD W #WIARALIVE

Jak się modlić stojąc w korku? Jak się modlić w tramwaju, na spacerze, w drodze do pracy, na przerwie? Jak się modlić w drodze? O doświadczeniach zebranych przez 7 lat działania Modlitwy w drodze opowiedzieliśmy w audycji #wiaraLIVE deon.pl

KRÓTKI FILM: MODLIĆ SIĘ W DRODZE?

Pamiętacie film Jak powstaje Modlitwa w drodze? Przedstawiamy Wam impresję na temat słuchania.

 

 

Jak powstaje modlitwa w drodze?

Przedstawiamy kulisy powstawania "Modlitwy w drodze"! Posłuchajcie co o mówią współpracownicy

 

 

RUSZYŁA GRUPA FB: SŁUCHACZE MODLITWY W DRODZE

Utworzyliśmy grupę, w której możemy się łatwiej komunikować ze słuchaczami. Masz pomysł albo sugestię? Chcesz się podzielić doświadczeniem modlitwy? Dla grupa jest dla Ciebie! Kliknij tutaj!DRODZY SŁUCHACZE! CHCEMY WAM POWIEDZIEĆ COŚ BARDZO WAŻNEGO!

 

 

 

Rekolekcje Adwent w drodze 2017

Przygotował je dla nas ks. Damian Bolka związany z Drogą Neokatechumenalną. Zaprosiliśmy go do naszego studia. Tematem przewodnim jest List do Diogneta i życie "przez wielkie Żet" - pierwszych chrześcijan w świecie. Usłyszymy też m.in. o Najświętszej Maryi Pannie i św. Mikołaju (na poważnie!). Rekolekcje emitujemy 3 razy w tygodniu od 3 - 19 grudnia 2017. Bądźcie z nami w niedziele, wtorki i czwartki.

Przejdź ->

 

Adwentowy kącik dla dzieci (i rodziców!)

Adwentowe Rekolekcje dla rodziców i dzieci przygotowała dla nas Maja Moller, autorka bloga "Chrześcijańska Mama". Wydarzenie trwa codziennie od 17 - 24 grudnia 2017. Dzieci do ok. 10 lat mogą posłuchać rozważań napisanych dla nich oraz pokolorować i wyciąć razem z opiekunem postacie biblijne.
Przejdź ->Ojcowie z jezuickich domów rekolekcyjnych napisali rozważania dla MWD

Wraz z 5 jezuickimi domami rekolekcyjnymi (Częstochowa, Czechowice-Dziedzice, Falenica, Gdynia i Zakopane).przygotowaliśmy rozważania na Adwent i okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy do słuchania w dniach 3 grudnia - 7 stycznia

Posłuchaj ->

 

 

Litania loretańska 2017

W maju serdecznie zapraszamy do wspólnej kontemplacyjnej modlitwy litanią loretańską do Najświętszej Marii Panny!
śpiew: Kasia Bogusz, lira korbowa: Joachim Mencel, realizacja/miks/mastering: Mateusz Frankiewicz, produkcja muzyczna: Dominik Dubiel SJ, wideo: Mikołaj Cempla, produkcja: Modlitwa w drodze / Wyd. WAM

Przejdź ->
Rekolekcje Wielkopostne Uczestników MAGIS i ŚDM Kraków 2016

Tegoroczne rozważania zostały napisane przez uczestników Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, którzy wzięli udział w jezuickim programie przygotowawczym MAGIS 2016. Każdy tydzień Wielkiego Postu został opracowany przez ludzi z innego kontynentu. Zespół Modlitwy w drodze przetłumaczył je i nagrał dla Was. Australia otworzyła ów okres, zaś następnymi autorami byli bracia i siostry z Azji. Trzecim kontynentem współpracującym z nami została Afryka, a następnymi Ameryka Południowa i Północna. Nie mogło w Wielkim Poście zabraknąć również Europy. Wspólnotą która opracowała rozważania przeznaczone na czas Wielkiego Tygodnia, była grupa z Bliskiego Wschodu, gdzie społeczność chrześcijańska od dłuższego czasu cierpi w wyniku prześladowań.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 1 marca do 16 kwietnia 2016 ->

 

 

 

Ekstremalna droga krzyżowa 2017

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych , którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, a raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim....

 

 
Przejdź ->

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2016

W dniach 17-23 grudnia zapraszamy na rekolekcje o Wielkich Antyfonach "O". Czym są "Wielkie Antyfony"? Ktoś porównał je do statków napełnionych Bożymi obietnicami - każda z nich sięga do tekstów starożytnych proroków Izraela. Wyrażają gorliwość oczekiwania ostatnich dni przed Narodzeniem Boga.

Przejdź do rozważań ->

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Cieszymy się, że w dzisiejsze Święto - Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzone w Roku Świętym Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, możemy udostępnić Wam modlitwę, o którą wielu i wiele z Was prosiło. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przejdź do rozważań ->


 


Rekolekcje wielkopostne 2016 - Wielkie Miłosierdzie

Tegoroczne rozważania wielkopostne dla Modlitwy w Drodze przygotowane zostały we współpracy z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Przejdź ->
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016

Napisaliśmy rozważania do tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podążając za wizją Papieża Franciszka i podążając za wizją Jezusa. Od Niego chcemy się nauczyć życia. Prawdziwego, pełnego, sensownego. Chcemy iść Jego śladami. Widzimy w Nim wzór chrześcijańskiego lidera.

Przejdź do rozważań ->Pytanie na śniadanie - TVP2

Na rozmowę o aplikacji zaprosił nas program Pytanie na śniadanie, emitowany na drugim programie Telewizji Polskiej. Brali w niej udział: Krzysztof Ziemiec, Piotr Chydziński SJ i Magdalena Ogórek, program zaś prowadzili: Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki. Zdanie Jestem zachwycona aplikacją! wypowiedziane przez Magdalenę Ogórek, dobrze podsumowują to, co z pomocą Łaski Bożej i ludzkiej życzliwości, udało się nam osiągnąć.

Link do materiału na stronie TVP2 ->

 


Wielki Post.2015

W wielkopostnych rozważaniach skupiliśmy się na naszej codzienności oraz na tej przemianie, którą każdy z nas może podjąć przez wielkopostne postanowienia. Rozważania zostały napisane przez jezuitów.

 Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 18 lutego do 5 kwietnia 2015 ->
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015

Ponownie na 2015 rok przygotowaliśmy głosową wersję EDK, której hasłem w tym roku jest Męska Strona Rzeczywistości. Warto skorzystać z tej wersji szczególnie przy odprawianiu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie.

Przejdź do rozważań ->

CyberTrójka

W programie trzecim Polskiego Radia, powiedziano o nas Mobilni zakonnicy. I coś w tym jest prawdy. Paweł Kowalski SJ opowiada o modlitwie w telefonie. Według redaktora audycji, Damiana Kwiek, robimy z technologii mobilnych chwalebny użytek. Więc jedno z głównych haseł naszego zakonu jezuitów Wszystko na większą chwałę Bożą wypełnia się w 100%!

Zobacz artykuł i posłuchaj audycji z 11 kwietnia 2014 ->

 

Adwent.2014!

Do napisania rozważań w Adwencie 2014 roku zaprosiliśmy liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Wspólnota ta jest m.in. organizatorem Tyskich Wieczorów Uwielbienia.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 30 listopada do 24 grudnia 2014 ->

Poczytaj o Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie ->
Różaniec w Modlitwie w drodze!

W październiku 2014 roku dodaliśmy do portalu różaniec w wersji czytanej i śpiewanej, wraz z rozważaniami autorstwa o. Jacka Bolewskiego SJ pod redakcją Piotra Chydzińskiego SJ. Oprócz więc codziennych rozważań, dajemy możliwość i tej formy modlitwy, z pomocą portalu i aplikacji.

Przejdź do różańca ->Rozmowa PR24

Do studia Polskiego Radia 24 został zaproszony Mateusz Konopiński SJ. Rozmawiał on z redaktorem Grzegorzem Maj na temat Modlitwy w drodze oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii przez Kościół. Spotkanie z Bogiem i ciągła przemiana życia - do tego zachęcamy i temu służy to narzędzie do modlitwy, jakim jest Modlitwa w drodze.

Zobacz artykuł i posłuchaj audycji z 14 kwietnia 2014 ->

 

Puls Biznesu, PAP, a potem już fala...

W numerze Pulsu Biznesu, datowanym na 11 kwietnia 2014 roku (71/2014), na stronie 20, ukazał się artykuł o  nas. Także w biznesie puls podskoczył dość wysoko, kiedy usłyszał o Modlitwie w drodze. W Pulsie Biznesu Łukasz Ostruszka napisał, że zakon jezuitów nie obawia się nowych pomysłów i wpuszcza technologię w przestrzeń wiary. Ten artykuł podchwyciła Polska Agencja Prasowa, a za nią informacja o aplikacji rozprzestrzeniła się w mediach. Atrakcyjność newsa spowodowała jego popularność i kopiowanie do kolejnych stron i gazet.

 

Do rzeczy o Modlitwie w drodze

Artykuł o Modlitwie w drodze, skategoryzowany jako Kościół a technika, został nazwany Kazania ze smartfona. Artykuł o nowoczesności w połączeniu z kultywowaniem wiary został napisany przez Agnieszkę Niewińską. I chociaż praktyki religijne raczej nie przeniosą się do cyberprzestrzeni, jak sugeruje autorka, to można tą przestrzeń wykorzystywać jako narzędzie do rozwoju wiary i ewangelizacji.

 

W Tygodniku Idziemy

Modlitwa dla zapracowanych, nowoczesnych - ale nie tylko. Artykuł Iwony Świerżewskiej mówi o innowacyjności aplikacji, a jednocześnie o jej dobrym odbiorze wśród ludzi. Ponownie także przybliża ona jej cel: Modlitwa w drodze ma przez codzienną modlitwę rozbudzać głód Boga, pobudzać do refleksji, pomagać znajdować Go w codzienności. Tak, aby nie było sztucznego podziału na niedzielną Mszę Świętą i całą resztę życia. Artykuł ukazał się w 15 numerze z dnia 13 kwietnia 2014 roku (447).

 

Recenzje aplikacji w serwisach testingowych

Aplikacja odbiła się echem także wśród testerów aplikacji - zwanych przez niektórych gadżeciarzami. Yourapps.info daje nam dziesiątkę, pisząc: Prostota, przejrzystość, ale też wysoka jakość audycji oraz dodatkowe opcje sprawiają, że Modlitwa w drodze to przykład tego, jak powinny wyglądać użyteczne aplikacje. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim, aktywnym katolikom, którzy na co dzień korzystają ze smartfona.

Za to Antyapps.pl dodaje do tego piątkę, z następującym podsumowaniem: Aplikacja Modlitwa w drodze obowiązkowo powinna znaleźć się w tabletach i smartfonach chrześcijan, którzy aktywnie uczestniczą w życiu swojego kościoła. Jest to z pewnością cenne źródło inspiracji do codziennej modlitwy, bogate w treści, które pomogą zainteresowanym stale rozwijać się duchowo. Jeśli szukacie nowych sposobów na codzienne obcowanie z Bogiem, apkę na pewno warto sprawdzić.

 

Echa Targów Mobilnych w Warszawie

Aplikacja stała się innowacją i wyłamuje się z tradycyjnych ujęć usług mobilnych (pi.gov.pl). To dostęp do duchowych treści w cyfrowym świecie (gomobi.pl). Byliśmy na Targach obozem rzadko spotykanym na takich imprezach (mobilestage.in). A tu jest rodzynek, który warto zacytować w całości: Sekularyzacja życia codziennego postępuje wśród fanów tzw. nowych technologii znacznie szybciej, niż wśród reszty społeczeństwa. Może jednak właśnie to czyni tę grupę przyklejonych do małych ekraników ludzi szczególnie głodną Dobrej Nowiny? Towarzystwo Jezusowe wysłało na Targi swoich przedstawicieli, by pokazali, jak wykorzystać jezuicką aplikację mobilną do modlitwy i chrześcijańskiej medytacji, gdy kolejna plansza Angry Birds nie jest już w stanie poradzić egzystencjalnemu kryzysowi. (dobreprogramy.pl). Aplikacja da się lubić :)

Targi MobileIT Expo Kraków i Mobtech Interia

Jako zwieńczenie głównej promocji aplikacji w środowisku branżowym, prezentowaliśmy projekt Modlitwa w drodze na targach MobileIT w halach Expo w Krakowie. Również i tutaj byliśmy pozytywnym zdziwieniem dla każdego, kto pośród stoisk wystawowych typowo związanych z usługami mobile, nie oczekiwał propozycji modlitwy (mobile-it.com.pl). Zainteresował się nami także dział medialny portalu interia.pl - mobtech, który zaprezentował naszą aplikację na swoich łamach (tutaj) oraz uznał ją za jedną z najlepszych dostępnych darmowych aplikacji w miesiącu maj 2014 (tutaj).


Aplikacje Modlitwy w drodze na Android i iOS i ich promocja

Po 4 latach funkcjonowania strony internetowej Modlitwy w drodze, doczekaliśmy się także jej wersji mobilnej w postaci aplikacji na systemy Android i iOS.

Zobacz, co powiedzieli i napisali o nas ->

Zobacz informacje o aplikacji ->
Miesięczne rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II

Rekolekcje opierają się na krótkich myślach Jana Pawła II, rozwiniętych w około pięciominutowych rozważaniach. Pomimo tego, że czas ten już minął, same rozważania są nadal aktualne i pozwalają zgłębić choć cząstkę myśli Jana Pawła II. Rozważania są dostępne do wysłuchania i dalszej refleksji.

Przejdź do rekolekcji ->
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2014

Nie warto żyć normalnie - warto żyć ekstremalnie! - to hasło organizatorów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wspólnie przygotowaliśmy głosową wersję EDK dla użytkowników Modlitwy w drodze, a także dla wszystkich odprawiających Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Przejdź do rozważań ->
Wielki Post z zakonnicami i zakonnikami 2014

Chcąc pokazać duchowość tych, którzy oddali swoje życie Panu Bogu na szczególną służbę w Kościele, poprosiliśmy przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych o napisanie dla nas rozważań na Wielki Post i Wielki Tydzień.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 9 marca do 19 kwietnia ->Mocny Adwent 2013

Czas Adwentu w 2013 roku chcieliśmy przeżyć wraz ze Wspólnotą Mocni w Duchu. Rozważania zostały napisane przez jej członków. Jak zapewnił nas opiekun wspólnoty, o. Remigiusz Recław SJ, rozważania napisały osoby wyjątkowe, o bardzo trzeźwym, ale też subtelnym spojrzeniu na Słowo Boże.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 1 do 25 grudnia 2013 ->
Rachunek sumienia

Nie jest to klasyczny rachunek sumienia przed spowiedzią. To siedem opartych na ignacjańskim rachunku sumienia wprowadzeń do modlitwy, które pozwolą Ci na głęboką refleksję nad swoją codziennością, zachęcą do dziękczynienia i dadzą narzędzia do własnej przemiany. Przejdź do rachunku sumienia 

Adwent z generałem jezuitów, o. Peterem Hansem Kolvenbachem SJ

O. Peter Hans Kolvenbach SJ był 29 z kolei generałem jezuitów w latach 1983-2006. Poproszony przez nas o współpracę, napisał rozważania, opublikowane także przez nas w specjalnie na tą okazję wydanej książce. 

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 2 do 26 grudnia 2012 ->
Aktorzy i dziennikarze na dobry start Modlitwy w drodze!

Wielki Post 2011 roku był pierwszą tak dużą zaplanowaną akcją, przygotowaną przez redakcję Modlitwy w drodze. Na użyczenie swoich głosów jako lektorów rozważań i Ewangelii, zgodzili się: Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Globisz, Agnieszka Mandat i Anna Cieślak.

Finalista konkursu Dobry Wzór 2014

Aplikacje mobilne Modlitwy w drodze zostały wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w konkursie Dobry Wzór, organizowanym od 1993 roku i wspieranym przez Ministerstwo Gospodarki. Finałowa gala odbyła się 23.10.2014r. w Warszawie.


Laureat Mobile Trends Awards 2014
Zostaliśmy najlepiej ocenieni przez ekspertów i otrzymaliśmy statuetkę zwycięzcy w sektorze Aplikacja mobilna - Komunikacje i społeczności na gali Mobile Trends Awards 2015 za aplikację Modlitwa w drodze (Android, iOS).Masz pomysł? Myślisz o jakiejś akcji, którą chciałbyś podjąć przy współpracy z Modlitwą w drodze? Albo masz jakiś świetny pomysł, ale nie wiesz, jak go zrealizować? Napisz do nas na adres [email protected]. Wtedy zobaczymy, co da się z tym zrobić - może razem coś wykombinujemy. Zobacz także dział współpraca.