09
12.2021
św. Juan Diego Mt 11,11–15 
0,00 / 0,00

Monday, 18 października 2021

Okres zwykły, Łk 10,1-9
Święto św. Łukasza Ewangelisty

Na początku dzisiejszej modlitwy zrób głęboki oddech i postaraj się wyciszyć. Wyobraź sobie, że siedzisz obok Jezusa. Z radością opowiada Ci o tym, jak możesz stać się Jego uczniem. 

Łk 10,1-9 
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. 

Siedemdziesięciu dwóch uczniów zostało posłanych, aby mówili o Jezusie. Takie rozesłanie ma miejsce  również w dzisiejszych czasach. Często spotkanie z człowiekiem który mówi o Chrystusie jest pierwsze przed doświadczeniem spotkania samego Boga. Czy może i ty słyszysz  zaproszenie, aby stać się posłańcem Dobrej Nowiny?

Realizowanie wezwania Jezusa nie jest możliwe bez modlitwy. To oczywistość, o której łatwo zapomnieć, gdy zaczyna się przesadnie  liczyć na ludzkie możliwości. Dzięki bliskości  Boga zaczynamy rozumieć, że niekoniecznie potrzebujemy  materialnych zabezpieczeń, bo jesteśmy w Jego rękach. Doświadczamy łaski Ducha Świętego, która pomaga być cierpliwym i łagodnym uczniem i bratem. Zanurzenie w byciu z Bogiem pomaga nam nie podążać za rozproszeniami i mądrze wybierać. Co czujesz, słysząc wskazówki, jakie daje uczniom Jezus?

Chrześcijanin w Bożym zamyśle ma nieść światu pokój pochodzący od Chrystusa. Jednocześnie, wypełniając swą misję właściwie, nie jest odpowiedzialny za jej efekt. Tylko otwarte serca mogą przyjąć nowy, oparty na miłości i szacunku, ewangeliczny sposób życia. Co Ty jako uczeń Jezusa chcesz przekazać światu?

Na koniec tej modlitwy możesz powrócić do momentu, który był dla ciebie najcenniejszy i opowiedzieć o tym Jezusowi.