Pełnia czasu charakteryzuje się zdumiewającą mocą Słowa Bożego. Dziś ujawnia nam, że jest w stanie dać impuls do zmiany. Ma moc przyciągnąć nawet ludzi zatwardziałych i zaplątanych w różne sieci, pułapki czy stereotypy. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Marka
Mk 1,14-20 
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Spójrz na to, co inspiruje cię w Jezusie. To co cię ciekawi, co daje ci pocieszenie, radość, czym się zachwycasz. Zastanów się, co sprawia, że ​​Jezus jest dla ciebie atrakcyjny. 

Może w twoim życiu nadal jest miejsce na wątpliwości i niepokój. Nie zawsze znasz drogę, każdy szczegół, by mieć wszystko pod kontrolą. Uświadom sobie, że Jezus jest Tym, który cię powołuje. I to oznacza, że ​​jest w drodze z tobą w każdej konkretnej pracy, do której zdecydujesz się pójść.

Czasami kurczowo trzymamy się znanych metod działania, a widmo nowych budzi w nas opór. Czy nie obawiasz się nowych wyzwań, ludzi, czynności? Czy jesteś otwarty na inne sposoby naśladowania Jezusa? Spójrz na Chrystusa. Spójrz w Jego twarz, usłysz Jego głos nieustannie wzywający: „Pójdź za mną”. Zapytaj Go, dokąd chce cię dzisiaj skierować, dokąd chce iść z tobą, co robić, kogo odwiedzić, aby głosić Królestwo Niebieskie.

Jezu, proszę Cię o odwagę zaniechania rzeczy, które mnie od Ciebie odciągają i o wybór tego, co mi pomaga, abym szedł bardziej z Tobą. 

Chwała Ojcu…