30
07.2021
św. Piotr Chryzolog Mt 13,54-58
0,00 / 0,00

Wednesday, 02 grudnia 2020

Adwent, Mt 15,29-37 
bł. Karol de Foucauld

Dzisiaj możesz zobaczyć, jak bardzo Jezus jest otwarty na potrzeby ludzi, którzy do Niego przychodzą. Słuchając fragmentu Ewangelii, spróbuj odnaleźć się w opisanej scenie. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Mateusza
Mt 15,29-37 
Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów. 

Na początku Jezus leczy wszystkie osoby, które przyszły do Niego po uzdrowienie. Czeka, żebyś ty także przedstawił Mu to, co nosisz w swoim sercu. Jakie są twoje słabości? Co możesz oddać dziś Jezusowi? 

Tłumom, które przyszły do Jezusa, mogło być trudno wytrwać przy Nim przez dłuższy czas bez pożywienia. Nasze zranienia, grzechy, słabości powodują, że oddalamy się od Niego. Jezus o tym wie. Przyjmuje cię takim, jakim jesteś tu i teraz. Jak reagujesz na taką perspektywę?
c) Może się wydawać, że przez nasze zranienia i grzechy nie damy rady żyć według Ewangelii. Jezus przyjmuje twoje „siedem chlebów i parę rybek”. Słuchając ponownie fragmentu Ewangelii, zastanów się nad wymiarami twojego życia, które chciałbyś, żeby Jezus nakarmił. 

Porozmawiaj z Jezusem o tym, co było dla ciebie ważne podczas tej modlitwy. 

Chwała Ojcu…