Uświadom sobie, że ta chwila jest bardzo szczególna. To czas wyjątkowego spotkania, w którym Jezus ma ci coś bardzo ważnego do powiedzenia. Posłuchaj…

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 12,1-7
Kiedy ogromne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a co w izbie szeptaliście do ucha, głoszone będzie na dachach. A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

Jezusowe ostrzeżenie skierowane do faryzeuszy jest w gruncie rzeczy wezwaniem do dbania o prostotę serca i jednoznaczność postaw. Jezus przypomina, że przyjdzie taki moment, w którym każde wypowiedziane słowo stanie się jawne, odkryte. W jaki sposób komunikujesz się z innymi ludźmi i z Bogiem? Jak używasz daru mowy?

Pan zachęca dziś do odwagi. Bycie chrześcijaninem jest wymagające i trudne. Nie od każdego Pan Bóg oczekuje ofiary z życia na drodze męczeństwa, ale każdego zaprasza do odważnego bycia świadkiem w codzienności. A ty jakim jesteś świadkiem Jezusa pośród spotkań z innymi ludźmi, zwłaszcza tymi, którzy drwią z wartości chrześcijańskich?

Jezus przypomina także, jak wiele znaczysz dla Boga i jak wielka jest twoja wartość w Jego oczach. Ojciec w niebie troszczy się o ciebie każdego dnia. Zna cię doskonale i pragnie jedynie twojego dobra. Spróbuj przyjrzeć się postawie wdzięczności w swoim życiu i temu, w jaki sposób wyrażasz ją względem Boga. Posłuchaj jeszcze raz Ewangelii i usłysz, z jaką troską Jezus zwraca się do ciebie: „jesteś ważniejszy niż…”

Porozmawiaj teraz z Panem jak przyjaciel z przyjacielem, o tym wszystkim, co odkryłeś na dzisiejszej modlitwie.

Chwała Ojcu...