Wyobraź sobie nauczającego Jezusa. Znajdź dla siebie miejsce wśród słuchających Go ludzi i skup na Nim swoją uwagę. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 11,27–28 
Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: „Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś”. Lecz On rzekł: „Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają”. 

Ludzie różnie reagują na nauczanie Jezusa. Jedni zdają się słuchać Go bez uprzedzeń, drudzy obmyślają już własną odpowiedź. Pewna kobieta głośno przerywa Jezusowi. Zobacz, jak wówczas zachowują się inni. A jakie uczucia wzbudza w tobie reakcja kobiety z tłumu? Czy pozostajesz skupiony na Jezusie? 

Niekiedy wydaje się nam, że dobrze wiemy, co Bóg chce przekazać. Jednak w ten sposób odbieramy sobie błogosławieństwo, które wynika ze słuchania bez założeń, choćby najpobożniejszych. Co możesz zrobić, by słuchać bardziej Jezusa niż swoich odpowiedzi?    

Powróć do sceny z Ewangelii. Jezus nie kwestionuje słów kobiety, ale zwraca uwagę na to, co istotne. Zostałeś dziś pobłogosławiony Jego słowem – pozostań przy nim. Słuchaj go. To ci wystarczy. 

Jezus chce wysłuchać również twojego słowa. Porozmawiaj z Nim zatem o kończącej się modlitwie. Poproś, by twoje myśli, słowa i czyny były zawsze odpowiedzią na słowo Boże. 

Chwała Ojcu…