Po trudnym czasie, w jakim znaleźli się apostołowie, wszystko powoli wraca do życia. To już inne życie, ale to Bóg ostatecznie króluje. Proś Ducha Świętego, aby prowadził cię w tej modlitwie. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Jana
J 20,1.11–18 
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Stała ona przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?” Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?” Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę”. Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: Mój Nauczycielu! Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”. Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: „Widziałam Pana”, i co jej powiedział. 

Maria Magdalena z wielkim bólem i cierpieniem przychodzi do grobu. Brak ciała Jezusa to cierpienie potęguje. Maria ciągle płacze, myśli tylko o zmarłym Jezusie. Co tobie sprawia cierpienie? Kogo lub czego dziś poszukujesz? 

Jezus zawołał Marię po imieniu, a ona Go rozpoznała. Tylko On mówił do niej w ten sposób. Jezus objawia się w sposób bardzo intymny. Jakie jest twoje doświadczenie Jezusa? Czy już się odnaleźliście? Pobądź teraz z Nim.

Smutek Marii Magdaleny zamienił się w radość. Zobaczyła Jezusa Zmartwychwstałego. Radość i świadomość, że uczestniczy w czymś, co przekracza ludzkie granice, mieszają się ze sobą. Więc to, co mówił o królestwie, Ojcu, śmierci i zmartwychwstaniu, jest prawdą! Królestwo Boga pokonuje nawet śmierć! Jezus naprawdę zmartwychwstał, aby odzyskać dla nas życie wieczne. Chce się z tobą tym podzielić i dać ci nadzieję. 

Na koniec powierz się Jezusowi. Jeśli chcesz, możesz poprosić o łaskę doświadczenia Jego radości i chwały płynącej ze zmartwychwstania. 

Chwała Ojcu…