Prostoty serca nie określa się poprzez wiedzę i osiągnięcia naukowe. Tę mądrość często można zobaczyć u starszych osób, które żyją uczciwie i myślą o innych. Bóg pokazuje siebie ludziom prostym, uczciwym i żyjącym w prawdzie. Tacy ludzie są do Niego podobni. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Mateusza.
Mt 11,25-30 
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie”.

Jezus w prostych słowach zwraca się do Boga. Nazywa Go Ojcem i bardzo jasno mówi, że wszystko otrzymał od Niego. W ten sposób opowiada o swojej relacji z Ojcem.  To pełna prostoty postawa, w której wyraża się myśl, że wszystko jest darem. Tak samo ludzie prostego serca wiedzą, że wszystko pochodzi od Dobrego Ojca. Wierzysz w to? Przypomnij sobie, co otrzymałeś dzisiaj od Boga. 

Jezus woła wszystkich zmęczonych i obiecuje pokrzepienie. Ludzie prostego serca wiedzą, że mogą przyjść do Niego. Pomyśl, jaki jest twój dzisiejszy trud?  Czy jesteś zmęczony? Jeśli chcesz możesz przynieść to do Jezusa i prosić o Jego wsparcie.

Serce Jezusa jest ciche i pokorne. To przeciwieństwo pychy i wywyższania się ponad innych. Jak czujesz się w towarzystwie osób, które się wywyższają i przechwalają? Jak czujesz się, będąc przy osobach szczerych i prawdziwych, a zarazem cichych i pokornych? 

Jeśli chcesz być podobny do Jezusa, powiedz Mu o tym teraz. Poproś Go, żeby uczył cię, jak formować swoje serce. Powiedz Jezusowi, że chcesz mieć serce ciche i pokorne ‒ tak jak On. 

Chwała Ojcu…