09
12.2021
św. Juan Diego Mt 11,11–15 
0,00 / 0,00

Friday, 12 maja 2017

Okres wielkanocny, J 14, 1-6
św. German, patriarcha Konstantynopola

             

Wyobraź sobie wieczernik, w którym przebywasz wraz z zaniepokojonymi towarzyszami Pana. Postaraj się usłyszeć, co Jezus mówi do ciebie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 14, 1-6
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

Jezus mówi wątpiącym uczniom, że znają drogę, którą idzie, ponieważ znają Jego. Może czasem kierunek, który On wskazuje jest inny od tego, w którym chcesz podążać. Przypomnij sobie takie drogowe rozstaje w swoim życiu. Czy mówisz wtedy Jezusowi, że nie wiesz dokąd zmierza?

Uczniowie twierdzili, że nie wiedzą, dokąd ich Pan idzie. Lęk w sercach utrudniał im pożegnanie nie tylko z Jezusem, ale przede wszystkim ze złudzeniami o Nim. Być może ciebie też Pan zaprasza do porzucenia takich fałszywych wyobrażeń, nawet jeśli się tego boisz. On chce być twoją drogą, bo wie, że to dla ciebie najlepszy i najbezpieczniejszy kierunek.

Jezus wzywa, by nie trwożyło się twoje serce, bo On jest drogą, prawdą i życiem. Nie trwożyć się to znaczy ufać, mimo że czujesz lęk czy strach. Pewnie często słyszysz, że ufność jest łaską. On ofiarowuje ją tobie w drodze, prawdzie i życiu, do którego cię zaprasza.

Porozmawiaj z Jezusem o tym, co przeszkadza ci widzieć Jego drogę i nią podążać.