Ustawienia

Ulubione 0
23
07.2024
Święto św. Brygidy, patronki Europy J 15,1-8 
0,00 / 0,00

Saturday, 29 kwietnia 2017

Okres wielkanocny, Mt 11, 25-30
Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, Święto

             

Za chwilę usłyszysz zachętę Jezusa, by przyszli do Niego wszyscy utrudzeni i zmęczeni. Spróbuj teraz skupić się na Nim, a jeśli niesiesz w sobie jakiś ciężar czy trudność, już teraz Mu to oddawaj.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 11, 25-30
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Nikt nie zna Ojca, „tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić”. Na drodze wiary spotykamy czasem sytuacje, których nie potrafimy zrozumieć. Przypomnij sobie ostatnie takie wydarzenie. Poproś Jezusa by On wyjaśnił to czego nie umiesz zrozumieć i umocnił twoją wiarę.

„Przyjdźcie do mnie wszyscy, a Ja was pokrzepię” – mówi Jezus. Nie ma tu ani słowa o osądzie czy potępieniu, jest za to zapowiedź ukojenia. Co jest ciężarem, który boisz się powierzyć Panu? Z jaką trudnością mierzysz się sam, zamiast poprosić Go o pomoc?

Jezus mówi: „Uczcie się ode mnie”. W sposobie, w jakim On żył, znajdziemy podpowiedź, w jaki sposób zachowywać się w obliczu trudności. Posłuchaj jeszcze raz zachęty Jezusa do tego, by tak jak On, mieć serce ciche i pokorne.

Każde wyzwanie, które cię czeka, będzie łatwiejsze, jeśli podejmiesz je razem z Jezusem. Zaproś Go do do swoich dzisiejszych zadań i proś, by uczył cię, w jaki sposób je realizować.