Ustawienia

Ulubione 0
23
07.2024
Święto św. Brygidy, patronki Europy J 15,1-8 
0,00 / 0,00

Thursday, 18 lipca 2024

Okres zwykły, Mt 11,28–30
Św. Szymon z Lipnicy

Pomyśl o osobie, przy której chętnie odpoczywasz. Przypomnij sobie jej wygląd, ton głosu, gesty. 

Mt 11,28–30
Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie”.

Jezus zaprasza, by do Niego przychodzić. Posłuchaj uważnie tego zaproszenia. Zastanów się, w jakich sytuacjach najczęściej przychodzisz do Boga? Czego szukasz w spotkaniu z Nim? 

Jezus kieruje swoje zaproszenie zwłaszcza do utrudzonych i obciążonych. Obiecuje im odpoczynek i ukojenie. Niekiedy nasze wyobrażenia o Bogu – wymagającym albo ciągle niezadowolonym – nie pozwalają nam przy Nim odpocząć. Kiedy ostatnio przyszedłeś na modlitwę tylko po to, by odpocząć przy Jezusie? Jak wspominasz to spotkanie? 

Jezus pozwala na odpoczynek. Co więcej, obdarza cię nim i cieszy się, gdy odpoczywasz. Słuchając Ewangelii jeszcze raz, pomyśl znów o osobie, przy której odpoczywasz. Dzięki niej uczysz się, czego chce dla ciebie Bóg. 

Na koniec pozostań jeszcze chwilę przy cichym i łagodnym Jezusie. Nie musisz o niczym myśleć. Odpocznij. 


Chwała Ojcu…