Ustawienia

Ulubione 0
23
07.2024
Święto św. Brygidy, patronki Europy J 15,1-8 
0,00 / 0,00

Wednesday, 17 lipca 2024

Okres zwykły, Mt 11,25–27
Św. Aleksy

Wyobraź sobie miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie. Jesteś tam z osobą, której możesz opowiedzieć wszystko i zostaniesz z tym przyjęty. Bądź przez chwilę w tym miejscu. 

Mt 11,25–27 
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Dzisiaj Jezus rozpoczyna od uwielbienia Ojca. W swoich pierwszych słowach zwraca uwagę na Ich unikatową relację – z całą jej czułością, uważnością, ale i z zaufaniem w dzieleniu się tym wszystkim, co dla nich obu jest ważne. W jakiej relacji z Bogiem ty obecnie jesteś? Co jest w niej obecnie szczególnie ważne?

Tajemnice królestwa Bożego są niedostępne ludzkiemu rozumowi. Niezależnie od kondycji człowieka – jego wykształcenia, wiedzy, inteligencji, pozycji czy życiowych osiągnięć – wobec tajemnic duchowych wszyscy jesteśmy równie bezradni. Jednak Bóg, który łagodnie wchodzi z nami w osobistą relację, pomaga nam doświadczać sercem, czym jest Jego królestwo. Jakie emocje budzi to w tobie?

Syn Boży narodził się jako człowiek, by każdy z nas miał możliwość doświadczenia Boga poprzez nasze zwyczajne, ludzkie relacje, zachowania, uczucia i pragnienia. Bóg pragnie spotkania z tobą w tym, co proste, zwyczajne i codzienne. Spróbuj poszukać Jego obecności w tym, czym teraz żyjesz. 

Na koniec możesz zaprosić Ducha Świętego, by wspomagał cię w budowaniu wspólnoty i relacji z Bogiem. 


Chwała Ojcu…