Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Sunday, 26 maja 2024

Okres zwykły, Mt 28,16–20
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Zatrzymaj się na chwilę na początku modlitewnego spotkania z  Bogiem. Jesteś zaproszony dziś, by uczestniczyć w bliskości ze świętością. 

Mt 28,16–20
Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Uczniowie udali się tam, gdzie zaprosił ich Jezus. Wydawać by się mogło, że ich – i Jego – obecność rozwiązała wszelkie problemy, usunęła bariery. Tak się jednak nie dzieje. Są uczniowie, którzy wątpią w Jezusa, mimo swoich wcześniejszych doświadczeń. Wątpią mimo że widzieli Go twarzą w twarz, mimo że spełnił daną obietnicę spotkania. Jakim uczniem ty dzisiaj jesteś?

Jezus traktuje każdego ze swoich uczniów sprawiedliwie – to znaczy, dając każdemu tyle uwagi i miłości, ile w danej chwili potrzebuje. Nie dzieli ich na pełnych wiary i wątpiących, lepszych i gorszych, tylko dociera do każdego tak, by wszyscy mogli Go doświadczyć, niezależnie od swojej ludzkiej kondycji i etapu. Co czujesz, widząc, jak bezgraniczna i akceptująca jest miłość Boga?

Jezus, jako jeden Bóg w relacji z Ojcem i Duchem, ma pełnię władzy nad światem. Córki i Synowie Boży mogą czerpać z tej mocy i władzy jako dziedzice, spadkobiercy mający głosić Dobrą Nowinę, przywracając światu nadzieję i możliwość spotkania Boga. Słuchając raz jeszcze słów Ewangelii, pomyśl, w jaki sposób dzisiaj ty możesz dać drugiemu człowiekowi nadzieję.


Trwaj jeszcze chwilę w pełnej nadziei rozmowie z Jezusem. 


Chwała Ojcu…