Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Monday, 13 maja 2024

Okres wielkanocny, J 16,29-33
Najświętsza Maryja Panna Fatimska

Z pewnością masz doświadczenie duchowego poruszenia, które towarzyszy zrozumieniu jakieś prawdy wiary albo jakiegoś aspektu twojego życia. W jednej chwili wszystko wydaje się takie oczywiste, a poczucie Bożej obecności niekwestionowane. Jezus zaprasza nas dzisiaj do refleksji nad takimi momentami.

J 16,29-33
Uczniowie rzekli do Jezusa: „Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś”. Odpowiedział im Jezus: „Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat”.

Czasami wydaje się nam, że poznaliśmy prawdę o Bogu, że teraz już nie będziemy błądzić i nie będziemy doświadczać wątpliwości.  Jednak tak odkrycia, jak i wątpliwości to kroki na drodze poznawania naszego Mistrza.

Jestesmy świadkami paradosku. W momencie, kiedy uczniom wydaje się, że w pełni pojęli, co Jezus chce im przekazać, oni nie zdają sobie sprawy, jak  daleko są od Niego. To nauczanie, poczucie więzi, będzie dla nich zadaniem na całe życie. On jednak pozwala na to. Szanuje ich wolność. Jezus w momencie dla siebie trudnym, pozwala uczniom tkwić w ich błędnych przekonaniach, szanując ich osobisty etap rozwoju duchowego.

Źle się czujemy, żyjąc w świecie paradoksów, nie lubimy napięć, które im towarzyszą, zwłaszcza w przestrzeni wiary. Chcemy jasności i pewności. Jednak droga do zbawienia wiedzie przez nieustanne poszukiwanie prawdy o Bogu, który jest miłością.


Pokój Jezusa, który przychodzi w momentach trudnych i nieoczywistych, przekracza nasze oczekiwania. Porozmawiaj z Nim o tym, czego pragniesz.


Chwała Ojcu…