Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Wednesday, 08 maja 2024

Okres wielkanocny, J 10,11–16
Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski

Wyobraź sobie pasterza, który wśród zielonych pagórków prowadzi swoje owce. Zmierzają do pobliskiej zagrody. Jest słoneczny dzień, po niebie powoli płyną chmury. 

J 10,11–16
Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Owca, kiedy widzi zbliżającego się wilka, ucieka. Wyczuwa niebezpieczeństwo, jest ostrożna. Wie, że coś jest nie w porządku. Czuje się natomiast bezpiecznie przy pasterzu, który broni ją przed zagrożeniem i troszczy się o nią. Spróbuj wyobrazić sobie te chwile, kiedy poczułeś się przy Panu Bogu bezpiecznie. Kiedy był przy tobie i dodał ci odwagi.

Jezus jest Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce. Wie, co lubią jeść, kiedy powinny odpocząć. Podobnie wie, jaki jest twój ulubiony kolor, jakie filmy lubisz czy przepadasz za kawą, a może nie… Pan Bóg jest zainteresowany człowiekiem. Ciekawi Go twoje zdanie i samopoczucie. Jak się czujesz, kiedy słyszysz o Panu Bogu, który się tobą interesuje? Jeśli chcesz, to spróbuj Mu opowiedzieć o tym, co lubisz.

Dobry Pasterz oddaje życie za swoje owce. Dla Pana Jezusa człowiek jest niezwykle cenny. Jest Jego przyjacielem. Z miłości do niego pragnie mu oddać wszystko – nawet swoje życie. Słuchając ponownie Ewangelii, spróbuj usłyszeć, jak ważny jesteś dla Jezusa. Jak bardzo Mu na tobie zależy.


Na koniec opowiedz Panu Bogu, co działo się na modlitwie. Zwłaszcza o tym, co było dla ciebie najważniejsze.


Chwała Ojcu…