Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Monday, 06 maja 2024

Okres wielkanocny, J 14,6–14
Święto śś. apostołów Filipa i Jakuba

Wyobraź sobie, że wybierasz się na wyprawę dookoła świata. Planujesz zwiedzać starożytne miasta, odkrywać piękno przyrody i wspinać się na szczyty pięknych gór. Pomyśl, gdzie pragniesz pojechać i co zabierzesz w podróż. 

J 14,6–14
Jezus powiedział do Tomasza: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”. Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: «Pokaż nam Ojca»? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię”.

Każda podróż wymaga dobrego przygotowania. Pakując plecak, nie zmieścisz wszystkiego, ale nie możesz zapomnieć o mapie. Nie zawsze na szlaku jest zasięg, więc łatwo się zgubić. Jezus dziś przypomina, że On jest jak mapa, dzięki której możemy dotrzeć do domu Ojca. Jakie wskazówki Jezusa pomagają ci w kontakcie z Bogiem Ojcem?

Człowiek, który kiedykolwiek się zagubił, wie, czym jest panika i strach. Tracąc orientację, zaczyna się z przerażeniem patrzeć na wszystko dookoła. Wtedy potrzebuje sięgnąć po zaufanie, że ktoś go znajdzie. Jezus zapewnia nas o bliskości Ojca, dzięki której zawsze możemy wrócić do domu. Jakie myśli  i uczucia rodzą się w tobie wobec tego zapewnienia? 

Duch Święty, który pochodzi od Ojca i Syna, ma moc, by dać życie temu, co chore, słabe i połamane. Duch uzdalnia każdego wierzącego do tego, aby wykonywał dzieła takie, jakie czynił Jezus, a nawet większe. Posłuchaj, co dziś Duch Święty chce uczynić przez ciebie. 


Na koniec modlitwy spróbuj uświadomić sobie obecność Trójcy Świętej. Powierz Jej ten dzień i poproś, by prawda o mocy i miłości Bożej umacniała drogę i twoje życie.


Chwała Ojcu…