Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Saturday, 04 maja 2024

Okres wielkanocny, J 15,18-21
Św. Józef Maria Rubio Peralta

Za chwilę usłyszysz tekst Ewangelii. Spróbuj uświadomić sobie, że Jezus przychodzi do ciebie w swoim Słowie tu i teraz. Możesz wyjść mu na spotkanie.

J 15,18-21
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał”.

Jezus właśnie ciebie wybrał sobie ze świata, przeznaczył do ważnego zadania. Jesteś dla Niego wyjątkowy. Przypomina ci o tym w dzisiejszej Ewangelii. Jakie uczucia pojawiają się w tobie, gdy sobie to uświadamiasz? Do czego Jezus dziś cię wybiera?

Ludzie, którzy są wokół ciebie, mogą różnie reagować na twoją wiarę w Boga. Pomyśl o osobach z pracy albo sąsiadach czy przyjaciołach. W jaki sposób twoje życie: to co mówisz albo robisz, wskazuje im Boga? Jak oni się do tego odnoszą?

Jezus swoim życiem na ziemi pokazał drogę do Boga. Zachęca cię do naśladowania go. Nie ukrywa faktu, że mogą pojawić się trudności. Słuchając po raz kolejny tekstu Ewangelii, staraj się zwrócić uwagę na to, jaki jest Jezus. W czym jesteś podobny do Niego? A co wymaga jeszcze większego zjednoczenia z Nim?


Na koniec modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym, co jest w tobie. On doświadczał od ludzi i miłości i nienawiści  Możesz Mu wszystko powiedzieć.


Chwała Ojcu…