Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Wednesday, 01 maja 2024

Okres wielkanocny, J 15,1-8
Św. Józef

Rozpoczynasz twoje dzisiejsze spotkanie z Panem. Pozwól, by przenikała cię Jego obecność.

J 15,1-8
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Każdego dnia, dzięki tobie dzieje się wiele dobra. Wypełnianie codziennych obowiązków, dobre słowo powiedziane do drugiego człowieka, troska o siebie i innych, to konkretne owoce twojego zakorzenienia w Bogu. Pomyśl o jednej z tych rzeczy, którą zrobiłeś w ostatnim czasie lub planujesz zrobić. Wyobraź sobie, jak dzięki temu Boża miłość rozlewa się w świecie.

Czasami dobro, które czynimy, bywa zmieszane z naszym egoizmem lub lękiem. Pan Jezus obiecuje, że Ojciec pomoże nam oczyszczać nasze serca i umysły z tego, co zamyka nas na życie w pełni. W jakich sferach twojego życia najbardziej tęsknisz za takim oczyszczeniem?

Twoje istnienie jest dowodem, że trwasz w Bogu. Każdy oddech napełnia cię pochodzącym od Niego życiem. Słuchając dzisiejszej Ewangelii wyobraź sobie, jak każde jej słowo napełnia cię ponadto Bożą mądrością i miłością.


Na zakończenie możesz opowiedzieć Panu Jezusowi, co było dla ciebie najważniejsze w tej modlitwie lub po prostu możesz trwać w Jego miłującej obecności.


Chwała Ojcu…