Ustawienia

Ulubione 0
23
02.2024
Bł. Stefan Wincenty Frelichowski Mt 5,20-26 
0,00 / 0,00

Sunday, 18 lutego 2024

Wielki Post, Mk 1,12-15 
I niedziela Wielkiego Postu

Wyobraź sobie, że dzisiaj rozpoczynasz samotny urlop pośród natury. Spróbuj myślami znaleźć się w pustelni, namiocie czy też domku letniskowym gdzieś daleko od cywilizacji.

Mk 1,12-15 
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli. Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Wróć do swojego wyobrażenia z początku. Rozejrzyj się po twoim tymczasowym mieszkaniu, rozsiądź się wygodnie. Masz przed sobą cały urlop, nie musisz niczym się zamartwiać. Pozwól myślom płynąć. Jeżeli złapiesz się na rozwiązywaniu problemów, pozwól im odejść. Potraktuj myśli tak, jakbyś patrzył na płynące po niebie chmury albo liście poruszane przez wiatr.

Spróbuj nazwać to, co przyszło do ciebie, co przeżywasz gdzieś w tle. Gdzie same z siebie zwracają się twoje myśli? Jakie odczucia powracają w chwili ciszy?

Ewangelia mówi, że to Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Tam przyszedł do niego szatan, ale także aniołowie. Choć więc fizycznie był sam, to doświadczał bogatego duchowego towarzystwa. W chwili ciszy ty też możesz doświadczać duchowych poruszeń i doświadczać subtelnej obecności Ducha Świętego, który inspiruje cię dobrymi pragnieniami. Do czego właśnie teraz  może cię zapraszać? 

Spróbuj porozmawiać z Panem Jezusem, z aniołem stróżem czy świętym patronem. Opowiedz o tym, co przeżywasz. Poproś o to, czego potrzebujesz.


Chwała Ojcu…