Ustawienia

Ulubione 0
23
02.2024
Bł. Stefan Wincenty Frelichowski Mt 5,20-26 
0,00 / 0,00

Monday, 12 lutego 2024

Okres zwykły, Mk 8,11-13
Św. Melecjusz

Przypomnij sobie ostatnią rozmowę z kimś dla ciebie ważnym. Pomyśl o tym, czego dotyczyła i jakie emocje jej towarzyszyły.

Mk 8,11-13
Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: „Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu”. A zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Rozmowy to naturalny element codzienności. Również Chrystus podejmował wiele rozmów z różnymi ludźmi. Tym razem to faryzeusze postanowili rozpocząć z Nim dyskusję. Spróbuj wyobrazić sobie reakcję Jezusa na próby faryzeuszy, którzy chcieli wymusić od Niego znak. Jak się zachował? Jaki był ton Jego głosu? 

Niejednokrotnie faryzeusze próbowali podstępów, by zaszkodzić Jezusowi. Niekiedy używali do tego pism proroków, czasami posłańców. Pomimo tego Chrystus wysłuchał, co mieli Mu do powiedzenia. Czego możesz nauczyć się dzisiaj od Mistrza? A może twoim zdaniem Jezus powinien zachować się inaczej?

Słysząc kolejne prośby o znak, Jezus westchnął w głębi duszy. Możliwe, że również zasmucił się. Wsłuchując się we fragment Ewangelii, spróbuj towarzyszyć Mu w Jego staraniach. Przypatrz się, jaki jest Jego sposób postępowania, tak jak uczeń przygląda się nauczycielowi. 

Opowiedz Jezusowi, co w Nim zauważyłeś, co cię w Nim zaciekawiło. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz – poproś Go o cierpliwość i światło Ducha, aby odkryć sens Jego działań.


Chwała Ojcu…