Ustawienia

Ulubione 0
23
02.2024
Bł. Stefan Wincenty Frelichowski Mt 5,20-26 
0,00 / 0,00

Thursday, 01 lutego 2024

Okres zwykły, Mk 6,7–13
Św. Brygida z Kildare

Spróbuj przypomnieć sobie, jaka pomyślna wiadomość dotarła do ciebie w ostatnim czasie. Jakie było źródło tej wiadomości? Kto był jej posłańcem?

 Mk 6,7–13 
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. 

Najważniejsza dobra wiadomość to Dobra Nowina o Jezusie. Każdy z nas jest wezwany do jej głoszenia, do głoszenia Bożego dobra. W przepowiadaniu można być naprawdę sobą. Nie trzeba udawać kogoś wyjątkowo mądrego czy ważnego, a treść nie musi być ubrana w bogactwo pięknych słów.  Co czujesz wobec tak ujętego zaproszenia do głoszenia Dobrej Nowiny?

Jezus wyposaża apostołów we władzę nad duchami. Jako Jego posłaniec masz wszystko, czego potrzebujesz w swojej misji. Możesz wypędzać ducha kłótni w konfliktowej sytuacji przez wprowadzanie pokoju, uzdrawianie porwanych relacji. Możesz dać wsparcie komuś zagubionemu w życiu. Jezus jednak przestrzega, żeby nie robić tego na siłę, ale być tam, gdzie zechcą cię przyjąć lub wysłuchać.

Słuchając jeszcze raz Ewangelii, spróbuj dostrzec pojawiające się w tobie poruszenia, nawet te niby ciche i niepozorne: dokąd Jezus może cię zapraszać jako swojego posłańca? 

Na koniec możesz poprosić Jezusa o odwagę do przyjęcia Jego wezwania i o otwarte serce na dostrzeżenie kierunku, w którym On chciałby cię posłać.


Chwała Ojcu…