Ustawienia

Ulubione 0
17
07.2024
Św. Aleksy Mt 11,25–27
0,00 / 0,00

Friday, 24 listopada 2023

Okres zwykły, Łk 19,45–48
Św. Andrzej Dung-Lac i towarzysze

Na początku modlitwy wyobraź sobie, że stoisz na środku targowiska. Zobacz targujących się ludzi, usłysz zgiełk, jaki tam panuje. 

Łk 19,45–48 
Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: „Napisane jest: «Mój dom będzie domem modlitwy», a wy uczyniliście go jaskinią zbójców”. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

Przez chrzest święty serce każdego z nas stało się świątynią Boga. Twoje serce jest miłe Bogu. Jest miejscem, w którym Bóg chce przebywać, mówić do ciebie. Grzech, problemy dnia codziennego, nieuporządkowane przywiązania powodują zamieszanie w sercu, wprowadzają niepokój. Co najbardziej wprowadza chaos do świątyni twojego serca? 

Robienie porządków czy rezygnacja ze starych przywiązań nie jest łatwe. W usłyszanym fragmencie Ewangelii Pan Jezus z dużą stanowczością zaprowadza porządek. Jest stanowczy, bo zależy Mu na świątyni twojego serca. Chce, żebyś żył w harmonii. On przychodzi z oczyszczeniem, daje pokój serca. W jakim obszarze twojego serca potrzebujesz Jego pokoju?

Uczeni w Piśmie i arcykapłani nie słyszą słów Pana Jezusa. Ich serce jest zamknięte przez uprzedzenia, złe myśli. Nieuporządkowane serce nie przyjmuje Dobrej Nowiny, którą daje Pan Jezus. Co powoduje, że trzymasz się swoich starych schematów, uprzedzeń, które zamykają cię na prawdę o Bogu i o sobie samym? 

Na koniec opowiedz Jezusowi o porządkach i nieporządkach twojego serca. Poproś o głęboki pokój serca. 


Chwała Ojcu…