Ustawienia

Ulubione 0
22
06.2024
Św. Tomasz More Mt 6,24–34
0,00 / 0,00

Saturday, 30 września 2023

Okres zwykły, Łk 9,43b–45
Św. Hieronim

Przypomnij sobie sytuację, kiedy ktoś dzielił się z tobą lub gdy ty dzieliłeś się z kimś swoimi przeżyciami, doświadczeniami.

Łk 9,43b–45
Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: „Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o to powiedzenie.

Jezus dzieli się z uczniami swoim przyszłym trudem. Własnym cierpieniem nie dzielimy się ze wszystkimi, ale z zaufanymi osobami. To jest moment, w którym nieraz potrzebujemy słów, czasu, uwagi, bycia razem, czasem wspierającego dotyku. Z kim dzielisz się własnym cierpieniem, trudem, swoimi przeżyciami?

Słowa, które wypowiedział Jezus, nie są jasne dla uczniów, ale boją się Go zapytać. Nie pozwalają sobie na przekroczenie strachu, by otrzymać odpowiedź i kontynuować dialog. Kiedy wyrażamy swój lęk przed kimś bliskim, możemy usłyszeć własne słowa głośno, ale też doznać ulgi, wsparcia. Co możesz powiedzieć o doświadczeniu ulgi w odkrywaniu własnych trudów przed bliskim człowiekiem lub głośno przed Bogiem?

Jezus zaprasza do bycia z Nim w Jego misji. Wtajemnicza w swoje życie uczniów, również ciebie. On dzieli się z tobą. Może to zaproszenie, byś i ty się z Nim dzielił?
 
Pobądź u boku Jezusa, który myśli o wydaniu siebie w ręce ludzi. Niech to będzie czas rozmowy lub może dotyku albo patrzenia sobie nawzajem w oczy.


Chwała Ojcu…