Ustawienia

Ulubione 0
17
07.2024
Św. Aleksy Mt 11,25–27
0,00 / 0,00

Wednesday, 27 września 2023

Okres zwykły, Łk 9,1–6
Św. Wincenty de Paul

Wyobraź sobie, że wyruszasz w podróż z ważną misją. Jak się do niej przygotujesz? Co ze sobą zabierzesz? 

Łk 9,1–6
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!” Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Jezus posyła uczniów, by głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Apostołowie są posłańcami wielkiej nadziei, a także świadkami łaski, jaką Bóg obdarza ludzi. Przypomnij sobie te chwile, w których byłeś świadkiem jakiegoś dobra. Czy dostrzegasz w nim Boże działanie?

Chrystus jest obecny w swoim Kościele również dzisiaj. Działa w sercach tych, którzy gotowi są słuchać Jego głosu. Również ciebie zaprasza do uczestnictwa w misji apostolskiej. Bóg ci ufa. Z radością przyjmuje twoją gotowość bycia Jego świadkiem. Potrzebuje właśnie twoich dłoni i twojego serca. Pomyśl, w jaki sposób możesz głosić królestwo Boże w swoim otoczeniu. 

Wyruszyć z misją znaczy również być gotowym na trud. Jezus nie ukrywa przed uczniami, że mogą nie zostać przyjęci przez tych, do których są posłani. Słuchając Ewangelii, pomyśl o tym, że głosząc Chrystusa, pomimo trudu będą ci towarzyszyły Jego znaki. 

Porozmawiaj z Bogiem o pragnieniach, które zrodziły się w tobie w trakcie tej modlitwy. Podziel się z Nim marzeniami, wątpliwościami, pomysłami, lękami.

Chwała Ojcu…