Ustawienia

Ulubione 0
22
06.2024
Św. Tomasz More Mt 6,24–34
0,00 / 0,00

Sunday, 28 maja 2023

Okres wielkanocny, J 20,19–23
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętujemy ten dzień w sposób uroczysty, ponieważ Pan jest z nami. Przychodzi jako Duch Ożywiciel. Otwórzmy się więc na Jego działanie. 

J 20,19–23 
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. 

Drzwi w Wieczerniku były zamknięte, niestety zamknięte ze strachu. Stały się jednak symbolem czegoś o wiele głębszego – symbolem serca. Może właśnie twoje serce też jest zamknięte z obawy? Powodów może być wiele, doskonale o tym wiesz. Przychodzi Pan. Wchodzi z mocą. Dziś Jezus też chce się z tobą spotkać. Z każdym zamknięciem twego serca. Wybierz się na to spotkanie. 

„Pokój wam!” To orędzie Boga. Te słowa przecież w Betlejem zwiastowały pasterzom nowe życie – narodzenie Pana. Teraz również zwiastują życie, które daje Zmartwychwstały. Jezus przychodzi do uczniów z miłością i pokojem. Doskonale wie, że się boją. Doskonale wie, że ty też często się boisz. Ale ucisza tę niepotrzebną burzę serca, tak samo jak uciszył burzę na jeziorze. To jest twój Bóg, bliski Bóg. Pozwól Mu, aby przyszedł do twoich lęków.

Zobacz, jak wiele cudów zdziałał Pan w twoim życiu. Zobacz, jak dużo od Niego pochodzi. Spójrz na tych ludzi, których daje ci każdego dnia. Popatrz na to, co cię otacza. Dostrzeż wielkie dary. A kiedy to zrobisz, weź Ducha! Przyjmij Jego moc i bądź świadkiem prawdy. Pan daje ci Ducha Świętości, daje Go tobie, bo świadectwo ucznia ma ogromne znaczenie.

Wycisz swoje myśli. Stań w obecności Pana. Pozwól, aby Duch Święty modlił się w tobie. 

Chwała Ojcu…