Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Sunday, 14 maja 2023

Okres wielkanocny, J 14,15-21 
VI niedziela wielkanocna

Na początku tej medytacji pomyśl o osobach, przez które czujesz się kochany lub lubiany. Niech to doświadczenie wprowadzi cię w dzisiejszą modlitwę.

J 14,15-21 
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ Ja żyję, i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.

Jezus obiecuje swoim uczniom Ducha Prawdy, który będzie dla nich wsparciem i pocieszycielem. W jakich sferach twojego życia najbardziej potrzebujesz teraz umocnienia i pocieszenia? 

Chrystus mówi:  „i wy żyć będziecie”.  Tymi słowami przypomina, że miłość jest silniejsza niż śmierć. Mówi o naszym zmartwychwstaniu. Pomyśl o osobach, dzięki którym doświadczasz miłości. Nawet jeśli przejawia się ona tylko w małych gestach, to jest realnym doświadczeniem zmartwychwstania.

Pan Jezus mówi, że świat nie widzi i nie zna Ducha Prawdy. Na zakończenie  dzisiejszej modlitwy zastanów się, co możesz zrobić, żeby pomóc poznać Ducha Miłości osobom, które spotkasz. Czasami wystarczy proste słowo lub mały gest, żeby ktoś uwierzył w Miłość.

Poproś Ducha Prawdy, żeby pomagał ci patrzeć na twoją codzienność oczami kochającego Boga.

Chwała Ojcu…