29
05.2023
Święto NMP Matki Kościoła J 19,25-27
0,00 / 0,00

Thursday, 11 maja 2023

Okres wielkanocny, J 15,9-11 
Św. Franciszek de Geronimo

Przypomnij sobie chwilę, gdy czułeś radość – taką gdy ma się poczucie szczęścia i spełnienia. Wtedy nawet gdy nie ma się wszystkiego, o czym się marzyło, wystarczy zadowolenie, a nawet zrozumienie sensu pewnych niedostatków. Taką radość chce dawać ci Bóg.

J 15,9-11 
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej,  tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”.

Miłość, którą Chrystus ma nam do zaoferowania, zaczyna się w Bogu Ojcu. Jakby chciał nam powiedzieć: „Nie mam nic, czego bym nie dostał. Potrafię was kochać, bo nauczyłem się tego od mojego Ojca”. By móc dawać innym, trzeba najpierw samemu zaczerpnąć. Zatrzymać się, sprawdzić, czego brakuje, a potem sięgnąć po właściwy pokarm: ciszę, uwielbienie, medytację, odosobnienie, wspólnotę…

Kierowanie się miłością ma nam dać radość. Nie wesołość, nie chwilową przyjemność, ale radość pełną. Mimo niepowodzeń i życiowych przeciwności ta radość jest dla nas dostępna. Co możesz powiedzieć o twoim doświadczeniu radości, która ma źródło w Jezusowej miłości?

Poproś Ducha Świętego, by pokazywał ci, czym jest pełna radość. Jak ty, w twoim życiu, możesz ją uzyskać i utrzymać – pośród codziennych obowiązków, możliwości i ograniczeń. 

Chwała Ojcu…