Ustawienia

Ulubione 0
21
05.2024
Św. Jan Nepomucen Mk 9,30–37 
0,00 / 0,00

Saturday, 06 maja 2023

Okres wielkanocny, J 14,6–14 
Święto śś Apostołów Filipa i Jakuba

Wyobraź sobie, że siedzisz z Jezusem na ławce w parku. Wiosna przebudziła już roślinność, pąki na drzewach zapowiadają stopniowo nadchodzące lato… 

J 14,6–14 
Jezus powiedział do Tomasza: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”. Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię”.

Ze wszystkich ludzi to uczniowie spędzili z Jezusem najwięcej czasu. Dostali niebywałą możliwość życia z Nim, bezpośredniego obserwowania Go i słuchania. Widzieli, słyszeli, dotykali… Jedli z Nim, nocowali z Nim, wędrowali z Nim. Mimo to mieli wątpliwości. Nadal zdawało im się, że nie poznali Boga. Spójrz na otaczającą cię rzeczywistość. Potrafisz dostrzec jakieś dzieła Boga?

Uczniowie przywykli do obecności Jezusa tak bardzo, iż trudno im było zobaczyć w Nim Boga. Przebywanie z Jezusem na ziemi stało się dla nich rutyną, oczywistością, prozaicznością. Mimo iż niejednokrotnie byli świadkami dzieł Jezusa, zapomnieli o Jego boskości. Jeszcze raz rozejrzyj się wokół siebie. Przyjrzyj się swojej codziennej rutynie i spróbuj dostrzec w niej boską obecność Jezusa.

Uczniowie nie poznali Jezusa. Jezus zaś dobrze znał swoich uczniów i nie obraził się z powodu ich wątpliwości. Utwierdza ich i zachęca do wiary w Niego, do wiary w Boga. Jezus jest przyjacielem. Bóg jest przyjacielem. Nie zostawi swoich przyjaciół na ziemi bez pomocy. Wątpiącym uczniom cierpliwie przypomina o wspólnych dobrych chwilach. Przypomnij sobie o swoich spotkaniach z Jezusem przyjacielem.

Nadal siedząc z Jezusem na ławce w parku, mając doświadczenie otaczającej cię obecności Boga, podziel się z Nim tym, co cię poruszyło..

Chwała Ojcu…