04
12.2023
Św. Barbara Mt 8,5–11
0,00 / 0,00

Wednesday, 25 stycznia 2023

Okres zwykły, Mk 16,15-18
Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

W dzisiejszym tekście Ewangelii Jezus przed Wniebowstąpieniem zostawia uczniom ostatnie posłanie. Słuchając Jego słów, wyobraź sobie, że patrzy także na ciebie.

Mk 16,15-18 
Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”.

Idź na cały świat – mówi dzisiaj Jezus. Może ci się to wydawać bardzo wymagające. Jezus posyła cię w różne miejsca. Zaprasza do tego, byś odczytywał Jego wezwanie. Posyła cię do świata. Co jest twoim światem? Dokąd możesz pójść? A gdzie nie chciałbyś być posłany? 

Żeby głosić Ewangelię, nie musisz być kaznodzieją. Najbardziej przemawia do innych dawanie osobistego świadectwa. Pokazywanie dobra otrzymanego od Boga i dzielenie się tym, co On zmienił w twoim życiu. Czasem taka zmiana może dokonać się przez przypadkowe spotkanie lub jedno przeczytane zdanie. Co możesz powiedzieć o takich przypadkowych słowach w twoim życiu? A może twoja historia będzie mogła komuś pomóc? 

Jezus chce, żebyś pomagał działać Jego uzdrawiającej łasce. Położenie ręki na ramieniu kogoś zrozpaczonego może spowodować pojawienie się w nim nadziei. Przez uważną rozmowę z kimś zagubionym Jezus może zacząć uzdrawianie wspomnień w twoim rozmówcy. Czasem choćby ziarenko dobra, które dajesz drugiemu człowiekowi, może być najbardziej skutecznym sposobem twojego ewangelizowania. Słuchając jeszcze raz tekstu Ewangelii, spróbuj dostrzec, gdzie i jak możesz być wysłannikiem Boga.

Możesz poprosić o wstawiennictwo świętego Pawła, dzisiejszego patrona, aby wspierał cię w chodzeniu drogami, na które zaprasza cię Jezus.

Chwała Ojcu…