Ustawienia

Ulubione 0
25
04.2024
Święto św. Marka Ewangelisty Mk 16,15–20
0,00 / 0,00

Wednesday, 11 stycznia 2023

Okres zwykły, Mk 1,29-39
Św. Teodozjusz

Spróbuj sobie wyobrazić, że wychodzisz nad ranem z domu Piotra w Kafarnaum za Jezusem. Dopiero świta, wszyscy jeszcze śpią, czuć świeżość porannego powietrza i słychać śpiew zaledwie kilku ptaków. Spytaj Jezusa, czy możesz z Nim spędzić tę chwilę, tak bardzo sprzyjającą osobistej refleksji… 

Mk 1,29-39 
Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i  podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały. Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Jezus spędza cały dzień i cały wieczór na pomaganiu przeróżnym ludziom. Spójrz na to, jak ty posługujesz innym w swoim życiu - czy to w pracy, czy w domu, czy w jakimkolwiek innym miejscu.

Po dniu pełnym zaangażowania, Jezus wychodzi poza miasto na chwilę spotkania sam na sam z Ojcem. W ten sposób, pośród ważnej posługi bycia dla innych, ma też możliwość odetchnąć, poznać siebie samego i zadbać o relację z Bogiem. A w jaki sposób ty w ciągu swojego dnia nabierasz dystansu do bieżących spraw?

Po osobistej modlitwie Jezus wraca do swojej posługi, ale zmienia miejsce jej wykonywania. Słuchając jeszcze raz Ewangelii, zastanów się, jaka zmiana mogłaby powiększyć dobro, które realizujesz w swoim życiu. 

Na koniec porozmawiaj z Jezusem na temat czynności, za którą zaraz się zabierzesz - co chcesz robić, jak chcesz to robić? I posłuchaj, co On ci na to odpowiada.

Chwała Ojcu…