06
07.2022
Bł. Maria Teresa Ledóchowska Mt 10,1–7
0,00 / 0,00

Friday, 17 czerwca 2022

Okres zwykły, Mt 6,19–23 
Św. Brat Albert

Wyobraź sobie ciemną, bezgwiezdną noc. W tej nocy jako punkt na horyzoncie widzisz słup światła. To latarnia wyznaczająca cel twojej podróży. 

Mt 6,19–23 
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!” 

Chrystus nie dzieli skarbów na te dobre i te złe. Różnica istnieje jedynie w miejscu ulokowania naszych skarbów. Gromadzone przez nas rzeczy, umiejętności, osiągnięcia są dobre, o ile przybliżają nas do najważniejszego celu. Do samego Boga. Zastanów się, jakie skarby będziesz gromadził dziś lub w najbliższych dniach. Gdzie zamierzasz je złożyć?

Jezus podkreśla, że jedynie sprawne oko pozwala nam dostrzec to, co dzieje się w naszym wnętrzu. Bez światła nie potrafimy ocenić, czy to, co robimy, daje nam radość czy jedynie nas wypala. Z Bożą pomocą przypatrz się jednej istotnej rzeczy, w którą się ostatnio angażujesz. Dokąd cię ona prowadzi?

Każdy podróżnik, nawet błądzący, może liczyć na pomoc w czasie drogi. Upadki, błądzenie na trasie nikogo nie skreślają. Ważne, aby się podnieść i wciąż próbować. Mogą nam w tym pomóc skarby ulokowane w dobrym miejscu. A najlepsze jest to miejsce, które dzisiaj wskazuje właśnie tobie Chrystus. Wsłuchaj się w Jego słowa.

Porozmawiaj z Jezusem o tym, jak On widzi twoje skarby z twojej obecnej codzienności, a także o tym, gdzie byście je razem złożyli.

Chwała Ojcu…