24
05.2022
Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych J 16,5-11
0,00 / 0,00

Friday, 13 maja 2022

Okres wielkanocny, J 14,1–6
Najświętsza Maryja Panna Fatimska

Wyobraź sobie, że jesteś wśród uczniów siedzących razem z Jezusem w Wieczerniku. To jest jedna z ostatnich ich rozmów z Nauczycielem. Posłuchaj    tego, co mówi Jezus do uczniów. On mówi to też do ciebie.

J 14,1–6
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.

Sytuacje zagrożenia i poczucie kruchości życia budzą panikę i rozpacz. Jezus rozmawia z uczniami przed czekającą Go męką. Niedługo będzie sam odczuwał bardzo silny lęk, będzie musiał się z nim zmierzyć. Jezus wie też o lękach swoich uczniów. On dobrze zna ich serca i obawy dotyczące przyszłości. Przypomnij sobie sytuację, w której odczuwałeś lęk. A może teraz doświadczasz smutku lub cierpienia?

Jezus mówi, że życie Jego uczniów nie może być przepełnione lękiem. Lęk zamyka, buduje barykady i skupia na kurczowym trzymaniu się ziemi. Wiara Bogu i Jego słowu pozwala uczniom mocno chodzić po ziemi i mieć perspektywę nieba. Jezus gwarantuje spełnienie tęsknoty każdego serca za niebem. Czego jest więcej w tobie, lęku czy zaufania? Jak objawia się w twoim życiu zaufanie, a jak lęk?       

Wybór Jezusa jest wyborem najlepszej drogi przez życie. Gdy ją zgubisz, jak GPS dostosowuje się do twojego wyboru i znów pokazuje tę najlepszą. W sytuacjach po ludzku beznadziejnych to On niesie nas na swoich ramionach. Pozwala deptać się grzechem, opatruje rany, karmi sobą i umacnia słowem, aby żyć naprawdę. Jak rozpoznajesz Jezusa i doświadczasz drogi, którą On jest?

Poznając i naśladując Jezusa, jesteś na właściwej drodze. Podziękuj Jezusowi za Jego człowieczeństwo. Porozmawiaj o swoich obawach i lękach.

Chwała Ojcu…