opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Rekolekcje adwentowe 2015 - Adwentowa droga śladami Jezusa

W Adwencie, czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, przygotowujemy się do tego szczególnego spotkania z Nim. Tematem naszych rekolekcji niech będzie adwentowa droga, którą każdy z nas przechodzi - droga śladami Jezusa.

Nauka pierwsza | Nauka druga | Nauka trzecia | Nauka czwarta

Rozważania na każdy dzień oraz cztery nauki na kolejne niedziele Adwentu przygotował ks. Marcin Kostka FSSP, duszpasterz. Na co dzień odprawia Mszę w klasycznej formie rytu rzymskiego w Kościele Świętego Krzyża i Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie. Prowadzi między innymi grupę harcerzy.

Ksiądz Marcin Kostka FSSP urodził się 21 stycznia 1979 roku w Busku-Zdroju. W 1998 roku został przyjęty do Zakonu Paulinów. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2005 roku na Jasnej Górze z rąk Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks. Abpa Józefa Kowalczyka. Po święceniach podjął studia doktoranckie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, na wydziale Historii Kościoła. Po niecałym roku wrócił do Polski do pracy duszpasterskiej. W 2013 roku otrzymał dekret eksklaustracyjny z Zakonu Paulinów i rozpoczął okres probacji w Bractwie Kapłańskim Świętego Piotra w Domu św. Jana Kantego w Krakowie.

Słuchaj rekolekcji w aplikacji!

Modlitwa może być jeszcze bliżej, niż myślisz! Pobierz aplikację na swój telefon komórkowy i korzystaj z naszych rekolekcji adwentowych!