O tym, co powiedzieli i napisali o aplikacji Modlitwy w drodze w różnych mediach

Pytanie na śniadanie - TVP2

Na rozmowę o aplikacji zaprosił nas program Pytanie na śniadanie, emitowany na drugim programie Telewizji Polskiej. Brali w niej udział: Krzysztof Ziemiec, Piotr Chydziński SJ i Magdalena Ogórek, program zaś prowadzili: Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki. Zdanie Jestem zachwycona aplikacją! wypowiedziane przez Magdalenę Ogórek, dobrze podsumowują to, co z pomocą Łaski Bożej i ludzkiej życzliwości, udało się nam osiągnąć.

Link do materiału na stronie TVP2 ->

 


 

CyberTrójka

W programie trzecim Polskiego Radia, powiedziano o nas Mobilni zakonnicy. I coś w tym jest prawdy. Paweł Kowalski SJ opowiada o modlitwie w telefonie. Według redaktora audycji, Damiana Kwiek, robimy z technologii mobilnych chwalebny użytek. Więc jedno z głównych haseł naszego zakonu jezuitów Wszystko na większą chwałę Bożą wypełnia się w 100%!

Zobacz artykuł i posłuchaj audycji z 11 kwietnia 2014 ->

 


 

Rozmowa PR24

Do studia Polskiego Radia 24 został zaproszony Mateusz Konopiński SJ. Rozmawiał on z redaktorem Grzegorzem Maj na temat Modlitwy w drodze oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii przez Kościół. Spotkanie z Bogiem i ciągła przemiana życia - do tego zachęcamy i temu służy to narzędzie do modlitwy, jakim jest Modlitwa w drodze.

Zobacz artykuł i posłuchaj audycji z 14 kwietnia 2014 ->

 


 

Puls Biznesu, PAP, a potem już fala...

W numerze Pulsu Biznesu, datowanym na 11 kwietnia 2014 roku (71/2014), na stronie 20, ukazał się artykuł o  nas. Także w biznesie puls podskoczył dość wysoko, kiedy usłyszał o Modlitwie w drodze. W Pulsie Biznesu Łukasz Ostruszka napisał, że zakon jezuitów nie obawia się nowych pomysłów i wpuszcza technologię w przestrzeń wiary. Ten artykuł podchwyciła Polska Agencja Prasowa, a za nią informacja o aplikacji rozprzestrzeniła się w mediach. Atrakcyjność newsa spowodowała jego popularność i kopiowanie do kolejnych stron i gazet.

 


 

Do rzeczy o Modlitwie w drodze

Artykuł o Modlitwie w drodze, skategoryzowany jako Kościół a technika, został nazwany Kazania ze smartfona. Artykuł o nowoczesności w połączeniu z kultywowaniem wiary został napisany przez Agnieszkę Niewińską. I chociaż praktyki religijne raczej nie przeniosą się do cyberprzestrzeni, jak sugeruje autorka, to można tą przestrzeń wykorzystywać jako narzędzie do rozwoju wiary i ewangelizacji.

 


 

W Tygodniku Idziemy

Modlitwa dla zapracowanych, nowoczesnych - ale nie tylko. Artykuł Iwony Świerżewskiej mówi o innowacyjności aplikacji, a jednocześnie o jej dobrym odbiorze wśród ludzi. Ponownie także przybliża ona jej cel: Modlitwa w drodze ma przez codzienną modlitwę rozbudzać głód Boga, pobudzać do refleksji, pomagać znajdować Go w codzienności. Tak, aby nie było sztucznego podziału na niedzielną Mszę Świętą i całą resztę życia. Artykuł ukazał się w 15 numerze z dnia 13 kwietnia 2014 roku (447).

 


 

Recenzje aplikacji w serwisach testingowych

Aplikacja odbiła się echem także wśród testerów aplikacji - zwanych przez niektórych gadżeciarzami. Yourapps.info daje nam dziesiątkę, pisząc: Prostota, przejrzystość, ale też wysoka jakość audycji oraz dodatkowe opcje sprawiają, że Modlitwa w drodze to przykład tego, jak powinny wyglądać użyteczne aplikacje. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim, aktywnym katolikom, którzy na co dzień korzystają ze smartfona.

Za to Antyapps.pl dodaje do tego piątkę, z następującym podsumowaniem: Aplikacja Modlitwa w drodze obowiązkowo powinna znaleźć się w tabletach i smartfonach chrześcijan, którzy aktywnie uczestniczą w życiu swojego kościoła. Jest to z pewnością cenne źródło inspiracji do codziennej modlitwy, bogate w treści, które pomogą zainteresowanym stale rozwijać się duchowo. Jeśli szukacie nowych sposobów na codzienne obcowanie z Bogiem, apkę na pewno warto sprawdzić.

 


 

Echa Targów Mobilnych w Warszawie

Aplikacja stała się innowacją i wyłamuje się z tradycyjnych ujęć usług mobilnych (pi.gov.pl). To dostęp do duchowych treści w cyfrowym świecie (gomobi.pl). Byliśmy na Targach obozem rzadko spotykanym na takich imprezach (mobilestage.in). A tu jest rodzynek, który warto zacytować w całości: Sekularyzacja życia codziennego postępuje wśród fanów tzw. nowych technologii znacznie szybciej, niż wśród reszty społeczeństwa. Może jednak właśnie to czyni tę grupę przyklejonych do małych ekraników ludzi szczególnie głodną Dobrej Nowiny? Towarzystwo Jezusowe wysłało na Targi swoich przedstawicieli, by pokazali, jak wykorzystać jezuicką aplikację mobilną do modlitwy i chrześcijańskiej medytacji, gdy kolejna plansza Angry Birds nie jest już w stanie poradzić egzystencjalnemu kryzysowi. (dobreprogramy.pl). Aplikacja da się lubić :)

 


 

Targi MobileIT Expo Kraków i Mobtech Interia

Jako zwieńczenie głównej promocji aplikacji w środowisku branżowym, prezentowaliśmy projekt Modlitwa w drodze na targach MobileIT w halach Expo w Krakowie. Również i tutaj byliśmy pozytywnym zdziwieniem dla każdego, kto pośród stoisk wystawowych typowo związanych z usługami mobile, nie oczekiwał propozycji modlitwy (mobile-it.com.pl). Zainteresował się nami także dział medialny portalu interia.pl - mobtech, który zaprezentował naszą aplikację na swoich łamach (tutaj) oraz uznał ją za jedną z najlepszych dostępnych darmowych aplikacji w miesiącu maj 2014 (tutaj).

 

Dziękujemy wszystkim za szepnięcie paru słów o Modlitwie w drodze

Cieszymy się każdego dnia, że to dzieło Boże może się rozwijać i przynosi dobre owoce.

 

Powiedz o nas

Jeśli podoba Ci się Modlitwa w drodze i chcesz nas wesprzeć - przejdź do działu współpraca. Jeśli masz możliwość powiedzieć o nas szerzej, lub masz odpowiednie kontakty - skontaktuj się z nami [email protected].