20
09.2021
Śś. Andrzej Kim Tae-gon i towarzysze Łk 8,16–18 
0,00 / 0,00

Monday, 19 lipca 2021

Okres zwykły, Mt 12,38-42
bł. Achilles i Herman Stępień OFM

Zanim przystąpisz do medytacji, wyobraź sobie, że znajdujesz się w cudownym miejscu. Niczego ci nie brakuje, możesz wiecznie odpoczywać. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Mateusza.
Mt 12,38-42 
Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon”. 

Trudno nam uwierzyć w to, czego nigdy nie widzieliśmy. Wydaje  nam się, że gdybyśmy dostali jakiś „jasny znak od Boga”, to wtedy rzeczywiście moglibyśmy naprawdę Mu zaufać i powierzyć się. Jakie są twoje myśli o Bogu?

Spójrz wokół siebie. Ile widzisz piękna i działania Stwórcy? Pomyśl o tym, że to wszystko jest znakiem od Boga dla ciebie. Każdy szczegół, każdy detal, o który Bóg zadbał. Zwróć uwagę na to, że możesz to zobaczyć, usłyszeć, poczuć. Czy dostrzegasz piękno tego świata?

Może nie rozumiesz do końca tekstu Ewangelii lub nie wzbudza w tobie żadnych emocji. Czasami myślimy, że rzeczywiście istnieje tylko to, co widzimy, słyszymy, czujemy, przez co kreujemy sobie błędny obraz nieba. Postrzegamy niebo jako obraz tego świata tylko, że wszystko “na maksa”, wszystkiego więcej... Jednakże Królestwo Boże to coś o wiele więcej niż tutaj. Jak podchodzisz do tego faktu, że nie jesteś w stanie pojąć wszystkiego tu i teraz? 

Boże, proszę Cię, pomóż mi dostrzegać wszystko, co zostało przez Ciebie stworzone, chcę Ci bardziej zaufać i oddać się Tobie.