24
06.2021
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Łk 1,57-66.80
0,00 / 0,00

Wednesday, 25 września 2019

Okres zwykły, Łk 9,1–6 
bł. Władysław z Gielniowa

Często nie brak nam zapału i dobrych chęci, by działać w imieniu Jezusa. Wsłuchaj się w tekst Ewangelii, który opisuje posłanie apostołów, i daj się pouczyć, jak głosić Ewangelię. 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 9,1–6 
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!” Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Może się zdarzyć, że pomysły na mówienie o Jezusie będą pojawiać się tak szybko, że nie będziesz mógł wszystkich zrealizować. Albo wprost przeciwnie, zabraknie ci chęci i odwagi, by w jakikolwiek sposób o Nim zaświadczyć. Apostołowie mogli mieć podobne problemy, dlatego Jezus, zanim wysłał ich, by głosili Ewangelię, wezwał ich do siebie. Zaczerpnęli ze źródła, którym jest On sam. Powiedz Chrystusowi o swoich obawach lub nadziejach związanych z byciem Jego uczniem.

Pan wysyła uczniów w konkretne miejsca i do konkretnych ludzi. Apostołowie nie wysłali się sami. Dostali wskazówki od Mistrza, co mają robić, a czego unikać. Pan posyła także ciebie, byś był Jego świadkiem. Jakie pouczenia, światła dotyczące twej misji dawała ci w ostatnim czasie lektura Pisma świętego, stworzenie, natura, która cię otacza, czy twój rozum albo głos sumienia?

To była próba generalna przed tym, co mieli czynić przez resztę swojego życia, gdy Jezus po zmartwychwstaniu wstąpi do Nieba. Uczniowie zaufali swemu Mistrzowi i wyszli głosić Ewangelię. Mogli mieć obawy, być niepewni efektu końcowego. Jednak na słowo Chrystusa wyruszyli i dzięki temu zobaczyli wszystko to, co im obiecał. Zastanów się, komu dzisiaj możesz objawić swoim życiem Dobrą Nowinę.

Poproś jednego z apostołów, aby był ci wsparciem w misji, do której posyła cię Pan.