Wyobraź sobie salę teatralną. Na scenie stoi Jezus. A gdzie ty się znajdujesz? 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Marka.
Mk 3, 31-35 
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

Kto przychodzi do Jezusa? Ci, którzy słyszeli o Jego cudach, o Jego nauczaniu, o mocy z jaką przemawia. Przychodzą też ci, którzy Go poznali, uczniowie, rodzina. Wszystkie te osoby widzą jakiś  konkretny cel w spotkaniu z Jezusem. Zastanów się, jako kto przychodzisz do Pana i czego oczekujesz?

Tłum ludzi siedział wokół Jezusa i słuchał Go. Słuchając kogoś, bardzo trudno jest zapamiętać wszystko, co mówi, ale warto znaleźć jedną ważną myśl w tych wypowiedziach. Czy któreś ze słów Jezusa ł jest dla ciebie wyjątkowo ważne w ostatnim czasie?

Samo słuchanie Słowa Bożego nie wystarczy. Należy jeszcze wypełniać wolę Bożą w życiu, by stać się bratem lub siostrą Jezusa. Spójrz na dzisiejszy dzień i zobacz, do czego zaprasza cię Jezus.

Poproś o Ducha Świętego, by pomagał ci słuchać Jezusa i wypełniać Jego wolę.