Czasami trudno poczuć obecność Boga w biegu życia, a nawet podczas modlitwy. Jak gdyby coś przeszkadzało się z Nim spotkać. Dzisiejszy tekst Ewangelii cytuje słowa Jezusa wprost. Bóg mówi do ciebie tu i teraz. Czy chcesz Go wysłuchać? 

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg świętego Łukasza
Łk 10, 1-9 
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

Bycie chrześcijaninem nie zawsze spotyka się z akceptacją. W wielu krajach chrześcijanie są prześladowani. Także w Polsce czasami patrzy się na wierzących jak na osoby zniewolone jakąś ideologią, wciągnięte w chory system. Czy znalazłeś się kiedyś w środowisku, w którym wstydziłeś się przyznać do wiary? 

Jezus posyła uczniów i nie obiecuje im, że zawsze będzie lekko. Mówi, że posłani są jak owce między wilkami. Ale wcale nie chodzi o to, by dać się pożreć. Chodzi o to, by być człowiekiem, który przerwie spiralę nienawiści. Który zakończy ciągłe skakanie sobie do gardeł. Zamiast stanąć po drugiej stronie konfliktu, będzie dążył do zgody. Czy jesteś w stanie zrezygnować ze zwycięstwa w kłótni, by przynieść drugiemu człowiekowi pokój?

Mówiąc „idźcie”, Jezus wysyła uczniów po dwóch. Wskazuje tym, jak ważne jest towarzystwo po to, by nie ustać w drodze. Czy jest osoba, do której możesz się zwrócić, gdy jest ci ciężko? Czy w kryzysie wiary lub wątpliwościach masz z kim porozmawiać?

Bycie posłanym to przygotowywanie drogi Panu. Jezus zachęca cię do pójścia tam, dokąd On także chce przyjść. Spójrz na miejsca, w których obecnie funkcjonujesz, jak na miejsca, do których idzie za tobą Bóg.