14
08.2022
XX niedziela zwykła Łk 12,49–53
0,00 / 0,00

Saturday, 21 stycznia 2017

Okres zwykły, Mk 3, 20-21
św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Stań przed Panem i przypomnij sobie dzień, kiedy miałeś dużo pracy lub wykonałeś ważne zadanie. Pewnie chciałeś przyjść do domu, zjeść dobry obiad i odpocząć.  Przypatrz się Jezusowi i pomyśl jak wyglądał Jego dzień pracy, kiedy nauczał: często był poza domem, a nocami modlił się do Ojca, miał prawo być zmęczony.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 3, 20-21
Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».

Jezus  pełen miłości do człowieka zawsze ma czas, nawet kiedy jest zmęczony i głodny. On widzi potrzeby człowieka, jego cierpienie, potrzebę  wysłuchania  i pragnienie Boga, życia pełnią życia. Dlatego kiedy tłum idzie za Nim i pragnie Go słuchać, Jezus zapomina o swoich potrzebach i cały angażuje się w sprawy Ojca.

Mimo wielu posądzeń, które płynęły nawet ze strony najbliższych, Jezus jest wierny swojej misji.  Czasem rzeczywiście był zmęczony, był też wystawiany na próbę, oskarżany i znienawidzony. To musiało boleć nie tylko Jezusa, ale też Jego najbliższych i oni w swojej ludzkiej miłości chcieli Go powstrzymać.  Tobie pewnie też zdarza się przerażać tym, co dzieje się wśród najbliższych. Jakie są wtedy twoje reakcje?

Jezus wie, że Jego misja jest trudna do zrozumienia dla innych.  Również ciebie wspiera swą łaską, jeśli powołuje cię do zrobienia rzeczy, których inni nie rozumieją i oczekują innego postępowania.

Porozmawiaj z Bogiem o swoich motywacjach, o swoich problemach, o sprawach, w których czujesz się niezrozumiany przez innych.