03
02.2023
Św. Błażej Mk 6,14-29
0,00 / 0,00

Saturday, 21 stycznia 2023

Okres zwykły, Mk 3,20–21
Św. Agnieszka

Kontakt z Jezusem krzepi. Potrzebuje jednak przestrzeni, której nie wypełnia nic innego. Wyobraź sobie dom pełen ludzi, którzy chcą spotkać Jezusa. Spróbuj znaleźć sobie wśród nich miejsce.   

Mk 3,20–21
Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: „Odszedł od zmysłów”.

Jezus przychodzi do twojego domu. Chce cię karmić i wzmacniać. Przypomnij sobie chwile, w których twoja modlitwa miała smak albo dodała ci sił. Zwróć uwagę na zewnętrzne warunki tych spotkań z Jezusem. Jaka to była pora dnia? Jak wyglądało miejsce modlitwy? Jaki miała kształt? 

W tłumie nie sposób się posilić. Masa ludzi albo nawał zajęć zabierają przestrzeń, której potrzebujesz do rozwoju relacji z Jezusem. Każdy tłum zagłusza doświadczenie duchowe. Kto lub co czasami powstrzymuje cię przed poświęceniem czasu na kontakt z Bogiem? 

W myślach spójrz do swojego kalendarza. Co możesz zeń wykreślić, by zrobić miejsce na spotkanie z Bogiem? Zastanów się nad tym, słuchając jeszcze raz Ewangelii. 

Samo spotkanie na modlitwie jest darem Boga. Dlatego na koniec porozmawiaj z Jezusem z dala od tłumu. Poproś Go, by spotkania z Nim miały smak i dodawały ci sił.  

Chwała Ojcu…