opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

 

SŁÓWKO OD REDAKCJI

Pomysł na Modlitwę w drodze wypływa z doświadczenia Ćwiczeń Duchowychśw. Ignacego Loyoli, a dziesięciominutowe rozważania bazują na metodzie kontemplacji Słowa Bożego. Proponowany rodzaj modlitwy polega na wsłuchaniu się we fragment Pisma Świętego, wyobrażeniu sobie sceny biblijnej, wczuciu się w nią oraz na refleksji odnoszącej się do własnego życia.


Przebywanie w obecności Pana nadało św. Ignacemu niebywałe wyczucie obecności Bożej w codziennym życiu. Był on człowiekiem czynu i głębokiej modlitwy. Droga, którą prowadził go Pan Bóg i codzienne rozeznawanie woli Bożej, doprowadziło go do założenia Towarzystwa Jezusowego -zakonu jezuitów. Chciał, by był on awangardą apostolstwa - odważnym głoszeniem miłości Boga pod sztandarem Krzyża.


Odnajdywanie Boga we wszystkich rzeczach, czyli kontemplatywność w działaniu, jest głównym rysem duchowości ignacjańskiej. Nie ma jednak prawdziwej kontemplacji w życiu codziennym bez kontemplacji Naszego Pana w Jego Słowie. Stąd tak ważna rola samych Ćwiczeń Duchowych – bezpośredniego i intensywnego doświadczania Pana Boga.

Zachęcamy do korzystania z codziennych ćwiczeń, proponowanych w Modlitwie w drodze, jako z ziarna, które w swoim czasie wyda owoc. Zachęcamy także do odbycia rekolekcji ignacjańskich, które pozwalają wypłynąć na głębię własnego życia - rozwinąć żagle przygody życia w Bogu. Terminy znajdziesz na stronie www.rekolekcje.jezuici.pl


Modlitwa w drodze jest więc rozbudowanym projektem, które ma przede wszystkim służyć każdemu człowiekowi na jego drodze do Pana Boga. Korzystanie z Modlitwy w drodze jest całkowicie bezpłatne, a jedną z cech jej działalności jest non-profit.

Jednym z głównych haseł jezuitów jest magis, co z łaciny oznacza więcej, bardziej. Staraj się więc wciąż w swojej wierze chcieć więcej! Staraj się żyć bardziej! A my mamy nadzieję, że Modlitwa w drodze będzie do tego dla ciebie dobrą pomocą.

Kalendarz

WYGODNIE

Posłuchaj modlitwy

Czytaj tekst modlitwy

Ściągnij plik na nośniki

Pobierz cały tydzień ZIP

 

Więcej o modlitwie

MOŻESZ

Udostępnić modlitwę na swoim blogu, facebooku, twitterze, G+

oraz

Skomentować każde rozważanie

a także

Zobaczyć informacje o autorach muzyki


Świadectwa

Czytaj jak inni się modlą

Prześlij nam swoje refleksje

Dołącz swoje zdjęcie!

 

Muzyka

WPADŁO W UCHO?

Zobacz, kto skomponował muzykę

lub

Kup płytę autora muzyki

 

Poczytaj

RZUĆ OKIEM NA

Artykuły z duchowości

Cytaty z dobrych książek

Publicystykę religijną

 

Korzystaj z Modlitwy w drodze dzięki aplikacji!

Modlitwa może być jeszcze bliżej, niż myślisz! Pobierz aplikację Modlitwy w drodze na swój telefon komórkowy i korzystaj z niej w każdym miejscu!