Różaniec z Modlitwą w drodze!

Modlitwy wstępne | Radosne | Światła | Bolesne | Chwalebne

Już od 1 października 2014 roku, możesz modlić się różańcem z Modlitwą w drodze! Miej zawsze różaniec przy sobie - i módl się tą wspaniałą, prostą modlitwą w każdym miejscu! Niech słowa świętego papieża Jana Pawła II będą dla Ciebie dobrą zachętą: Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.

Wprowadzenie do różańca

W różańcu powtarzamy wielokrotnie Zdrowaś Maryjo. Czy taka modlitwa podoba się Bogu? Pamiętamy, że Jezus ostrzega, byśmy na modlitwie nie byli gadatliwi jak poganie, którzy myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie mamy być do nich podobni, skoro jak słyszymy dalej, wie Ojciec nasz, czego nam potrzeba, wpierw zanim Go poprosimy. To prawda, że Pan Bóg nie potrzebuje, byśmy powtarzali Mu w kółko te same słowa, zwłaszcza gdy Go o coś prosimy. Ale Zdrowaś Mario jest innym typem modlitwy – bardziej adoracyjnym. I w tym wypadku to nam trzeba czasu, żeby słowa przeniknęły do naszego wnętrza…

Modlitwa różańcowa może być dopełnieniem naszego trwania w Chrystusie. Przecież w centrum modlitwy jest Jezus. Jego wysławiamy i błogosławimy, zwracając się do Maryi: błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Imię Jezus, objawione Maryi przez anioła, kryje w sobie całą tajemnicę Syna Bożego, znaczy bowiem: Bóg zbawia. Moc tego imienia jest tak ogromna, że Apostołowie mogli dokonywać uzdrowień w imię Jezusa, co wyjaśnia czwarty rozdział Dziejów Apostolskich: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.

Warto pamiętać o tym w naszej modlitwie z Maryją. Gdy dochodzimy do imienia Jezus, możemy zatrzymać się na chwilę, powtarzając je… Jezus eucharystyczny żyje w nas i zachęca do pełniejszego przyjęcia Jego bliskości. Bo jak mówi nam psalmista: Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan. Kosztujmy i my Zmartwychwstałego Pana w modlitwie różańcowej!

 

Dlaczego różaniec?

Codziennie proponujemy w Modlitwie w drodze medytację opartą na Ewangelii. A przecież różaniec ma także formę medytacyjną!

 Kiedy poszczególne tajemnice?

Tajemnice radosne w poniedziałek i sobotę, światla w czwartek, bolesne we wtorek i w piątek, a chwalebne w środę i w niedzielę.

O rozważaniach

Rozważania różańcowe zostały napisane w 2003 roku przez o. Jacka Bolewskiego SJ i wydane w książce Przewodnik po różańcu (WAM 2003), a następnie zredagowane i opracowane dla Modlitwy w drodze przez ks. Piotra Chydzińskiego SJ.
Czytaj więcej o autorze ->

 

Rosarium Virginis Mariae

Rozważania zostały napisane w roku 2003 - roku różańca świętego. Papież Jan Paweł II napisał List Apostolski o różańcu nazwie Rosarium Virginis Mariae, który ogłaszał rok różańca, a który mówi o tym, czym różaniec jest dziś dla nas. Czytaj list ->

 

Módl się różańcem dzięki aplikacji!

Modlitwa może być jeszcze bliżej, niż myślisz! Pobierz aplikację Modlitwy w drodze na swój telefon komórkowy i korzystaj z różańca w każdym miejscu!